Site icon OnlyForMen.cz

Swifties ve Vídni se dočkali. Po zrušených koncertech Taylor Swift tam Coldplay zahráli její hit

Kapela Coldplay ve středu zahájila sérii čtyř koncertů na vídeňském stadionu Ernsta Happela, kde měla tento měsíc vystoupit Taylor Swift. Show americké popové ikony však byla zrušena kvůli obavám o bezpečnost fanoušků poté, co rakouské úřady zadrželi několik lidí v souvislosti s plánováním teroristického útoku. Frontman skupiny Coldplay Chris Martin se tak rozhodl vzdát Swift hold a s Maggie Rogers zazpíval píseň Love Story, ukazují videa zveřejněná na sociálních sítích.

Během středečního vystoupení se Martin obrátil na fanoušky s tím, že Vídeň byla v poslední době ve zprávách po celém světě ze špatných důvodů. Dojala jej nicméně „krása, sounáležitost a laskavost“, kterou fanoušci Swift projevili, připomněl server USA Today.

Umělec publikum překvapil a spolu s Rogers zahrál hit Swift z roku 2008. Na pódium pozval také dvě fanynky umělkyně, aby se k nim připojily, a vyjádřil tak solidaritu s komunitou Swifties.

Toto gesto následuje po srpnovém zrušení tří koncertů Swift kvůli odhalenému teroristickému spiknutí inspirovanému ISIS. Zpěvačka ve svém prohlášení na Instagramu vyjádřila zklamání ze zrušené akce, ale i vděčnost úřadům za jejich zásah.

„Zpíváme tuto píseň s opravdovou láskou k Taylor a ke Swifties,“ řekl Martin publiku. Coldplay jsou dle CNN první větší kapelou, která v rakouském areálu koncertuje od zrušení vystoupení v rámci Eras Tour.

„Důvod zrušení koncertů mě naplnil novým pocitem strachu a obrovským pocitem viny, protože na tyto koncerty plánovalo přijít opravdu hodně lidí,“ napsala Swift v prohlášení. „Ale byla jsem také velmi vděčná úřadům, protože díky nim jsme oplakávali jen koncerty, ne lidské životy,“ doplnila.

Držitelka Grammy minulý týden obnovila své turné a odehrála pět vystoupení na londýnském stadionu ve Wembley.

Ve Vídni panují přísná bezpečnostní opatření

Bezpečnost zůstává prioritou i pro koncerty Coldplay. Společnost Live Nation GSA zveřejnila tiskovou zprávu popisující bezpečnostní opatření pro návštěvníky, zdůrazňující koordinaci s místními úřady a partnery.

„Blaho všech návštěvníků, umělců a personálu je naší nejvyšší prioritou. Ernst-Happel-Stadion jako vždy koordinuje svou činnost s místními úřady a partnery v období před koncerty, aby zajistil bezpečnost všech osob na místě,“ stálo v prohlášení.

Coldplay už mají za sebou také čtvrteční show, přičemž ve Vídni vystoupí ještě v sobotu a v neděli.

Exit mobile version