12 C
Czech
Středa 15. května 2024

Šok na Oktagonu 51: „Pirát“ v prvním kole knokautoval Vémolu

V pražské O2 areně se konal 51. ročník populárního turnaje v MMA Oktagon. Večer plný emocí a napínavých zápasů přinesl i jedno velké překvapení. Slovenský bojovník Samuel „Pirát“ Krištofič v prvním kole tvrdým KO poslal k zemi favorizovaného Karlose Vémolu.

Krištofič, který byl podle sázkařů jasným outsiderem, dokázal „českého Terminátora“ zaskočit a připravit mu v O2 areně druhý rychlý knockout během čtyř let. Vémola, který v listopadu 2019 prohrál s Attilou Véghem, tentokrát podlehl svěřenci tohoto slovenského zápasníka.

„Nikdy se nevzdávejte, nikdy! Sám sobě jsem dokázal, že to jde,“ líčil do mikrofonu Krištofič po zápase. Byl šťastný, dojatý a uplakaný. Děkoval manželce, dceři, trenérům, fanouškům… „Karlos je legenda MMA scény v Česku a na Slovensku, vítězství díky tomu chutná víc,“ dodal 34letý bývalý prozatímní šampion střední divize.

Vémola, který prohrál v O2 areně potřetí, tvrdí, že zde bojoval naposledy. Otázkou však zůstává, zda ho tato zdrcující porážka nepřiměje k návratu do ringu.

Hlavní zápas galavečera nabídl finále projektu Tipsport Gamechanger, pyramidy veltrové váhy, v níž si celkem šestnáct zápasníků rozdělilo milion eur. Největší porci, 300 tisíc eur, bral nakonec Srb Bojan Veličkovič.

V akci byla celkem pětice Čechů. Kromě Vémoly také Daniel Škvor, Magda Šormová, Radek Roušal či Tomáš Fiala. Mezi poraženými skončila i Šormová, která se do klece vrátila po víc než dvouleté mateřské pauze. Naopak Radek Roušal a Daniel Škvor své zápasy zvládli a mohli slavit vítězství.

Oktagon 51 nabídl nejen atraktivní podívanou, ale i jednu technickou novinku. Poprvé se vyzkoušelo takzvané otevřené bodování. Fanoušci i sami bojovníci tak po každém kole věděli, jak vypadá průběžné skóre, tedy jak souboj viděli tři rozhodčí u klece.

Další turnaj Oktagonu se uskuteční už za necelý měsíc. 27. ledna se předvedou zápasníci vůbec poprvé v anglickém Newcastlu. V únoru následuje galavečer v Oberhausenu a v březnu v Ostravě.

Sledujte nás na sítích

V zamrzlém moři na Antarktidě se otevřela obrovská díra. Vědci konečně vědí proč

Vědci objasnili vznik ohromné díry v mořském ledu na Antarktidě. Takzvaná Weddellova polynie byla záhadou po celých 50 let. Výzkumníky zaujala dosti sporadickým formováním a měnícími se rozměry na tom samém místě.

Scout Classic. Tahle motorka dělá dobré jméno firmě Indian

V USA bychom firmě Indian našli jen těžko konkurenci. O trh se dělí výhradně s Harley-Davidson. Dnes se podíváme na model Scout Classic. Tahle kráska nás zaujme hlavně svým designem a smyslem pro ctění tradic. Přestože se na motorce podepsaly výdobytky moderní doby, stále budeme mít pocit, že v motorce žije duch 60. let. Cena odpovídá kvalitě.

Studie: Lék na obezitu Wegovy vykazuje významný dlouhodobý úbytek hmotnosti a snížení kardiovaskulárního rizika

Největší a nejrozsáhlejší studie léku na obezitu Wegovy ukázala, že pacienti si mohou udržet výrazný úbytek hmotnosti po dobu nejméně čtyř let, a to s méně závažnými vedlejšími účinky než pacienti, kterým bylo podáváno placebo.

Švýcarsko porazilo Českou republiku v napínavém rozstřelu na mistrovství světa v ledním hokeji

Švýcarsko zvítězilo na mistrovství světa v ledním hokeji v Praze v zápase s Českou republikou 2:1 po prodloužení a nájezdech. Rozhodující gól v nájezdech vstřelil Philipp Kurashev a dovedl svůj tým ke třetímu vítězství na turnaji, zatímco Čechům uštědřil první porážku. Zápas držel fanoušky v napětí, protože oba týmy předváděly intenzivní hru, ze které nakonec vyšli vítězně Švýcaři.

Stačilo udělat jednu věc, teď si mezi muži vybírá! Životní zkušenost 37leté Zuzky

Jste sympatická, šikovná, vypadáte k světu, a přesto se vám stále nedaří najít parťáka pro život? Jakoby se všichni nezadaní, solidní muži z vašeho okolí vypařili? Kdo ví, možná nevědomky děláte podobnou chybičku jako tato žena.

DOPORUČUJEME

Slovensko porazilo na mistrovství světa USA 5:4 v prodloužení a zajistilo si tak druhé vítězství

Slovenští hokejisté si v napínavém utkání na mistrovství světa skupiny B v Ostravě zajistili druhý triumf, když porazili USA 5:4 v prodloužení. Přestože Slováci vedli 4:1, museli se prosadit, protože Američané třemi góly ve třetí třetině poslali zápas do prodloužení. Rozhodující branku vstřelil v prodloužení Miloš Kelemen a zajistil Slovensku vítězství. Napínavý zápas držel fanoušky v napětí, protože oba týmy tvrdě bojovaly až do konce. Slovensko se díky tomuto vítězství dostalo do silné pozice na turnaji a v tabulce drží pět bodů.

Americká hokejová reprezentace čelí před zápasem se Slovenskem brankářské krizi

Americká hokejová reprezentace čelí před pondělním zápasem proti Slovensku na mistrovství světa v České republice vážnému problému. Brankář Alex Lyon utrpěl během zápasu se Švédskem vážné zranění, které vedlo k jeho odstoupení z turnaje. Vzhledem k tomu, že Lyon vypadl ze sestavy, hledá tým náhradu na jeho místo.

Arsenal při rozhodujícím vítězství nad Manchesterem United vytvořil dva rekordy Premier League

Při důležitém vítězství nad Manchesterem United si Arsenal vytvořil dva osobní rekordy Premier League. Gunners na Old Trafford zvítězili 1:0, přičemž rozhodující gól vstřelil Leandro Trossard už po 20 minutách hry.

Jak McLarenu pomohly inovace ve vylepšení auta a co to znamená pro soupeře?

McLaren představil technologické inovace, které zlepšily jejich vůz a přinesly lepší výsledky na závodních okruzích. Podle odhadů mělo vylepšení přinést až 0,4 sekundy na kolo, což je významný posun ve světě formulového sportu. Tato zlepšení se projevila převším u jezdce Landa Norrise, zatímco jeho kolega Oscar Piastri dostane kompletní balíček až v Imole.