14.3 C
Czech
Úterý 14. května 2024

Australian Open: Lehečka pokračuje v sérii vítězství, Veselý vypadl v úvodu

Dvaatřicátý nasazený Jiří Lehečka pokračuje ve vítězné sérii na Australian Open. Po triumfu na turnaji ATP v Adelaide si připsal šesté vítězství za sebou, když v úvodním kole prvního grandslamu sezony porazil Španěla Bernabého Zapatu. Utkání trvalo hodinu a 43 minut a Lehečka soupeře přehrál v poměru vítězných míčů 33:16. Zaznamenal také šest es. V dalším kole narazí na 91. hráče žebříčku ATP, Američana Alexe Michelsena.

Lehečka, dvaadvacetiletý rodák z Mladoboleslavska, získal první set díky brejku v šesté hře. Ve druhé sadě sebral Zapatovi servis dokonce třikrát. Ve třetím setu pak odvrátil za stavu 1:2 tři brejkboly, v sedmé hře naopak prolomil soupeřovo podání a později využil hned první mečbol.

„Nebylo to nic jednoduchého. I když jsem tu včera a předevčírem trénoval, tak ten vítr nebyl takový jako dnes. Docela mě to ráno překvapilo. Věděl jsem ale, že to bude pro oba stejné. Snažil jsem se s tím co nejlépe popasovat a vyšlo to dobře,“ prozradil po utkání Lehečka.

Naopak třicetiletý Jiří Veselý, který startoval v hlavní soutěži díky chráněnému žebříčku, dohrál již v úvodní fázi Australian Open podruhé za sebou. Proti o jedenáct let mladšímu Filsovi zahrál jen 16 vítězných míčů, zatímco Francouz jich měl hned 66. Veselý sice získal proti 34. hráči světa Filsovi první set, trpělivý mladík už ale zůstal v dalším průběhu na servisu stoprocentní a díky čtyřem brejkům duel otočil.

Do turnaje dnes vstoupí ve dvouhře také Karolína Plíšková, bývalá světová jednička, která vyzve aktuální světovou trojku a úřadující finalistku Jelenu Rybakinovou z Kazachstánu. Ve čtyřhře se představí Kateřina Siniaková s novou spoluhráčkou Storm Hunterovou. Česko-australský pár, který bude plnit roli nasazených trojek, se utká s dvojicí Camila Osoriová, Julia Putincevová.

Sledujte nás na sítích

V zamrzlém moři na Antarktidě se otevřela obrovská díra. Vědci konečně vědí proč

Vědci objasnili vznik ohromné díry v mořském ledu na Antarktidě. Takzvaná Weddellova polynie byla záhadou po celých 50 let. Výzkumníky zaujala dosti sporadickým formováním a měnícími se rozměry na tom samém místě.

Scout Classic. Tahle motorka dělá dobré jméno firmě Indian

V USA bychom firmě Indian našli jen těžko konkurenci. O trh se dělí výhradně s Harley-Davidson. Dnes se podíváme na model Scout Classic. Tahle kráska nás zaujme hlavně svým designem a smyslem pro ctění tradic. Přestože se na motorce podepsaly výdobytky moderní doby, stále budeme mít pocit, že v motorce žije duch 60. let. Cena odpovídá kvalitě.

Studie: Lék na obezitu Wegovy vykazuje významný dlouhodobý úbytek hmotnosti a snížení kardiovaskulárního rizika

Největší a nejrozsáhlejší studie léku na obezitu Wegovy ukázala, že pacienti si mohou udržet výrazný úbytek hmotnosti po dobu nejméně čtyř let, a to s méně závažnými vedlejšími účinky než pacienti, kterým bylo podáváno placebo.

Švýcarsko porazilo Českou republiku v napínavém rozstřelu na mistrovství světa v ledním hokeji

Švýcarsko zvítězilo na mistrovství světa v ledním hokeji v Praze v zápase s Českou republikou 2:1 po prodloužení a nájezdech. Rozhodující gól v nájezdech vstřelil Philipp Kurashev a dovedl svůj tým ke třetímu vítězství na turnaji, zatímco Čechům uštědřil první porážku. Zápas držel fanoušky v napětí, protože oba týmy předváděly intenzivní hru, ze které nakonec vyšli vítězně Švýcaři.

Stačilo udělat jednu věc, teď si mezi muži vybírá! Životní zkušenost 37leté Zuzky

Jste sympatická, šikovná, vypadáte k světu, a přesto se vám stále nedaří najít parťáka pro život? Jakoby se všichni nezadaní, solidní muži z vašeho okolí vypařili? Kdo ví, možná nevědomky děláte podobnou chybičku jako tato žena.

DOPORUČUJEME

Slovensko porazilo na mistrovství světa USA 5:4 v prodloužení a zajistilo si tak druhé vítězství

Slovenští hokejisté si v napínavém utkání na mistrovství světa skupiny B v Ostravě zajistili druhý triumf, když porazili USA 5:4 v prodloužení. Přestože Slováci vedli 4:1, museli se prosadit, protože Američané třemi góly ve třetí třetině poslali zápas do prodloužení. Rozhodující branku vstřelil v prodloužení Miloš Kelemen a zajistil Slovensku vítězství. Napínavý zápas držel fanoušky v napětí, protože oba týmy tvrdě bojovaly až do konce. Slovensko se díky tomuto vítězství dostalo do silné pozice na turnaji a v tabulce drží pět bodů.

Americká hokejová reprezentace čelí před zápasem se Slovenskem brankářské krizi

Americká hokejová reprezentace čelí před pondělním zápasem proti Slovensku na mistrovství světa v České republice vážnému problému. Brankář Alex Lyon utrpěl během zápasu se Švédskem vážné zranění, které vedlo k jeho odstoupení z turnaje. Vzhledem k tomu, že Lyon vypadl ze sestavy, hledá tým náhradu na jeho místo.

Arsenal při rozhodujícím vítězství nad Manchesterem United vytvořil dva rekordy Premier League

Při důležitém vítězství nad Manchesterem United si Arsenal vytvořil dva osobní rekordy Premier League. Gunners na Old Trafford zvítězili 1:0, přičemž rozhodující gól vstřelil Leandro Trossard už po 20 minutách hry.

Jak McLarenu pomohly inovace ve vylepšení auta a co to znamená pro soupeře?

McLaren představil technologické inovace, které zlepšily jejich vůz a přinesly lepší výsledky na závodních okruzích. Podle odhadů mělo vylepšení přinést až 0,4 sekundy na kolo, což je významný posun ve světě formulového sportu. Tato zlepšení se projevila převším u jezdce Landa Norrise, zatímco jeho kolega Oscar Piastri dostane kompletní balíček až v Imole.