16.9 C
Czech
Čtvrtek 23. května 2024

Bláznovství v Jižní Americe. Rozhodčí v zápase nastavil přes 40 minut

O fotbalových rozhodčích, kteří soudcovali utkání bolivijské nejvyšší soutěže, se počínaje středeční nocí mluví hodně hlasitě. Souboj třetího s předposledním týmem ligy se totiž stal synonymem šílenství. Sudí totiž nastavil ve druhém poločase neskutečných 43 minut, během kterých padly dva góly a byly rozdány tři červené karty.

Kdekdo by si mohl říct, že se v zápase nejvyšší fotbalové ligy v Bolívii mezi Palmaflorem a Bloomingem nemůže vůbec nic stát. Opak byl ale v tomto případě pravdou. O bitvě 6. kola Division Profesional se mluví v celém fotbalovém světě. A to kvůli rozhodčímu, který se rozhodl pro naprosto nevídanou věc.

Na mistrovství světa v Kataru byly poprvé k vidění dlouhá nastavení. Po konci základní hrací doby se hrálo navíc třeba i patnáct minut, už to ale bylo na některé hráče i fanoušky příliš. Proto je to, co se dělo v Bolívii, naprosto nepředstavitelné. Hlavní rozhodčí se rozhodl nastavit ve druhém poločase celkem 43 minut.

Průtrže mračen, silný déšť, místy špatná plocha. K tomu všemu různá zranění, střídaní, hádky a dlouhé posuzování různých dalších situací. Nikoho by ale nenapadlo, že rozhodčí na konci základní hrací doby nastaví tolik minut, kolik nakonec nastavil. Druhý poločas se nakonec hrál bezmála 90 minut, což se normálně hraje celý zápas.

Dva góly, tři červené karty

Vypjatému zápasu dlouhé nastavení rozhodně neprospělo. Po 90 minutách svítilo na světelné tabuli skóre 2:1, jako první se prosadili v 19. minutě domácí fotbalisté, v 82. minutě pak přidali gól číslo dvě. Hostům se podařilo snížit stav v minutě 86. A nastavení? V tom padly góly další dva a sudí vytáhl třikrát z kapsy červenou kartu.

Tu první ve 21. minutě nastavení na straně hostů, Blooming pak o tři minuty později srovnal na 2:2. Za další čtyři minuty byla k vidění v jeho řadách další červená karta, ve 31. minutě nastavení pak také na straně domácích. Ve 38. minutě nastavení pak strhl vedení na stranu Palmafloru, jehož nejvyšším sportovním představitelem je bývalý prezident Bolívie, Canete a bylo rozhodnuto.

Co s rozhodčími? Tamní fotbalová federace je suspendovala a předpokládá se, že píšťalku na nějaký čas odloží.

Sledujte nás na sítích

Neúprosná formule 1: Sergio Pérez otevřeně o psychologické bitvě s Maxem Verstappenem

Ve Formuli 1 je k přežití potřeba víc než jen talent za volantem – je potřeba nebývalá psychická odolnost a silná vůle. Žádný jezdec tomu nerozumí lépe než Sergio Pérez, který v posledních letech čelil té největší zkoušce: zvládnout náročný terén po boku Maxe Verstappena.

Chelsea po odchodu Pochettina hledá manažera, Maresca z Leicesteru City se stává hlavním kandidátem

Fotbalový klub Chelsea po odchodu Mauricia Pochettina hledá nového manažera. Argentinský taktik opustil klub po vzájemné dohodě v úterý večer po pouhé jedné sezóně ve vedení. Přestože Pochettino dovedl Blues k šestému místu a zajistil si účast v Evropské lize, jeho působení bylo ukončeno po schůzce se sportovními řediteli Paulem Winstanleym a Laurencem Stewartem a spoluvlastníkem Behdadem Eghbalim na konci sezony.

Transplantaci hlavy řízenou AI ukázal ve videu indický startup

Startup BrainBridge, který se zabývá neurovědou a bioinženýrstvím, odhalil svůj sci-fi koncept systému na transplantaci hlavy. Jeho funkčnost ukázal v osmiminutovém děsivém videu. Takový zákrok není ničím novým, před několika lety ho uskutečnili lékaři v Číně.

Jak velký význam má uznání palestinského státu Španělskem, Norskem a Irskem?

V pečlivě připraveném kroku, který následoval po týdnech jednání, norská, španělská a irská vláda oznámily, že hodlají uznat stát Palestina. Reportéři deníku Guardian se zamysleli nad tím, jak velký význam tento krok má.

Příčinou smrti muže, který zemřel během letu zasaženého silnými turbulencemi, byl pravděpodobně infarkt

Třiasedmdesátiletý Brit Geoffrey Ralph Kitchen, který tragicky zahynul během letu společnosti Singapore Airlines z Londýna do Singapuru, měl prožít svou „poslední velkou dovolenou“ s manželkou. Letadlo Boeing 777-300ER se dostalo do silných turbulencí, v jejichž důsledku se během několika minut propadlo do výšky 7 000 stop, což vedlo k chaosu a zraněním cestujících, včetně pravděpodobného infarktu, který si vyžádal Kitchenův život.

DOPORUČUJEME

Rodri z City vysvětluje, proč Arsenalu chybí mentalita potřebná k vítězství v Premier League

Manchester City získal čtvrtý titul v Premier League v řadě díky velkolepému vítězství nad West Hamem a upevnil si tak pozici jednoho z fotbalových velikánů pod vedením Pepa Guardioly. Záložník City Rodri přičítá tento historický úspěch jedinečné mentalitě a hladu po úspěchu, což jsou vlastnosti, které tým odlišují od jeho konkurentů, zejména Arsenalu. Navzdory silné sezóně Arsenalu Rodri poukázal na jeho mentalitu jako na důvod, proč neuspěl, a ukázal tak, jak zásadní roli hraje psychická odolnost při dosahování úspěchů v nejvyšší soutěži.

Manchester City se čtvrtým titulem v Premier League v řadě zapsal do historie

Manchester City se zapsal do historie jako první tým, který získal titul v Premier League čtyřikrát za sebou. Tým si v neděli vítězstvím 3:1 nad West Hamem zajistil titul pro sezónu 2023/24 a podruhé za sebou tak zmařil naděje Arsenalu.

Verstappen získal pole position v Imole, Norris a Piastri z McLarenu byli těsně za ním

Lando Norris a Oscar Piastri z McLarenu se ve vzrušující kvalifikaci v Imole umístili těsně za úřadujícím mistrem světa Maxem Verstappenem. Zatímco Verstappen si zajistil pole position, Piastri byl jen o 0,074 sekundy pomalejší a obsadil druhé místo. Norris, který nedávno zvítězil v Miami, začne závod z třetí pozice, což zdůrazňuje skvělou formu McLarenu, který se výrazně přiblížil vedoucí pozici.