11.3 C
Czech
Pondělí 14. října 2024

Být příliš krásnou ženou není výhra! Hrozí osamění a časté vztahové kolize

Být prvoplánovou kráskou není tak skvělé, jak by se mohlo zdát. Alespoň tomu nasvědčují reálné příběhy některých z nich. Potýkají se se zvláštním typem útrap!

Zdání může klamat. Obecně se říká, že „hezké holky to mají v životě jednodušší“. Něco na tom bude. Kráska, která je navíc usměvavá a působí sympaticky, má určitě více dveře otevřené například k zajímavým pracovním příležitostem. Zejména je-li u pracovního pohovoru muž, pěkná, milá se stejnými schopnostmi dostane určitě přednost před škaredou a zamračenou. O milostných vztazích nemluvě.

Příroda je mocná, a tak už to zařídila, že se instinktivně zaměřujeme na protějšky, které mají od pohledu „lepší genetický materiál“. (=Souměrné rysy, pěkné vlasy a optimální postava značí pravděpodobnost dobrého zdraví.) Pro onu vzhledově dokonalejší část žen vzniká celá řada výhod. S největší pravděpodobností se stávají partnerkami movitých a dost možná stejně atraktivních mužů, kteří si je hýčkají. Krásky si pak mohou žít jako v bavlnce. Jejich výhody jsou však často draze vykoupeny!

Foto: Pexels

V tomhle se méně atraktivní ženy mají lépe

Pokud vidíme až vyzývavě krásnou ženu, jako první nám proběhne hlavou, že nejspíš nebude moc chytrá. Odvěké klišé „krásná rovná se blbá“ tu vždy bylo, stále je a bude. Krásná žena proto musí v průběhu svého života vyvíjet mnohem větší úsilí, aby své okolí eventuálně přesvědčila, že jde o plané předsudky. To však by se ještě dalo považovat za drobnou kosmetickou záležitost.

Pozitivně vzato – krásná žena je tím vlastně ve výhodě: Nic se od ní nečeká, takže může jen mile překvapovat. Tím na sebe poutat ještě větší pozornost a obdiv. Na rozdíl od ženštiny „studijního typu“ se silnými dioptriemi, nahrbené od věčného zírání do skriptů, od níž se automaticky očekává vysoký inteligenční kvocient a s ním spojené výkony. Jsou tu však negativa, která si „nebezpečně krásná žena“ za rámeček určitě nedá.

Krása jako stigma

„Všichni si myslí, jaká je to výhoda, být hezká. Já to vidím spíš obráceně,“ svěřila se osmadvacetiletá okatá blondýnka, influencerka Nikola s vizáží panenky Barbie. Ač má na Instagramu stovky sledujících, ve svém soukromém životě má prý přátel pramálo. A musí si dávat velký pozor, aby o další nepřišla. Důvod? Její atraktivita.

Kvůli své hezké tvářičce a hříšně svůdným proporcím prý už přišla o několik blízkých kamarádek. Prostě na ni žárlily. Bály se, aby neohrozila jejich partnerské/rodinné štěstí. Svou atraktivitou.

Foto: Pexels

Přátelství s dlouholetou kamarádkou, s níž si hodně rozuměla (vídaly se denně, cestovaly spolu, zažily spoustu legrace), skončilo ve chvíli, kdy si našla životního partnera. Její přítelkyně měla strach, aby se do Nikoly nezakoukal. Vynikala nejen svým vzhledem, ale i osobním kouzlem, díky čemuž měla v hrsti prakticky každého muže. Tohle kamarádka nemohla riskovat. Raději obětovala přátelství.

„Do osmatřiceti let se ve vztazích spíš plácala. S přítelem, kterého předtím měla, jí to neklapalo, a tak se o něho nijak zvlášť nebála. Když se s ním rozešla a randila s dalšími muži, byly jsme pořád zadobře. Pak ale potakala „toho pravého“ (dnes manžela a otce jejích dvou dětí). Statného tmavovlasého sympaťáka, bývalého hokejistu. To byl náš konec,“ vypráví Nikola. Raději s ní prý zcela přerušila kontakt. Aby měla jistotu, že jí „ona“ přítele nepřebere.

Instinktivní žárlivost

Stejný scénář Nikola zažila i s dalšími kamarádkami. Kvůli žárlivosti mě odstřihla i jiná moje dobrá známá. Ta mě ale ještě k tomu pro jistotu zpovzdálí sleduje přes sociální sítě,“ dodává Nikol.

Foto: Pexels

Pětatřicetiletá fotomodelka Petra má podobnou zkušenost. Už se prý regulérně bojí potkávat se s partnery svých kamarádek i příbuzných. Muži se do ní totiž zamilovávají na potkání, a to bez ohledu, zda jsou zadaní či ne. „Když mně chce některá z mých kamarádek představit svého nového přítele, už mám z toho hrůzu,“ svěřila se.

Ničitelka vztahů

„Nechci, aby to vyznělo domýšlivě, ale skoro pokaždé ti muži před svými partnerkami flirtují se mnou a všemožně pak zkouší mě získat a kontaktovat. Už několik se jich hned po našem společném setkání s mými kamarádkami dokonce rozešlo. Chtěli místo ní mě nebo získali pocit, že by mohli mít ´lepší´. Já jsem byla pak za špatnou,“ přiznala. Upozornila, že to vše bez jakéhokoli vlastního přičinění. „Jsem veselá, komunikativní, upovídaná a muži mají tím pádem dojem, že jsem i snadno dostupná,“ vysvětluje.

Kamarád taky rád

I když Petra přiznává, že jí to lichotí, komplikuje to vztahy s přáteli. A to jak se ženami, tak s muži. „Mám kolem sebe spousty fajn chlapů, kterých si vážím jako kamarádů. Je ale těžké zachovat si s nimi dobré vztahy,“ pokračuje Petra ve výčtu svých trablů. Opět se setkává s tím, že se do ní (byť platonicky) zamilovávají. A to nedělá dobrotu. „Jakmile zjistí, že to z mé strany není opětované, většinou se přátelství pokazí. Zůstanou zhrzení. Zavládne mezi námi dusno,“ popsala, jak končí většina jejích přátelství s muži. „Snad až se vdám, zlepší se to,“ říká s humorem. Devětadvacetiletá Patricie se zase svěřila, že se jí ze žárlivosti zbavila šéfová.

„Do firmy mě přijali na základě mých dobrých výsledků. Šéfová mě ale celou dobu šikanovala. Neustále mě shazovala a ponižovala před ostatními. Když jsem tam odsud sama odešla, dozvěděla jsem se od kolegyní, že neměla ráda mladé holky, které dobře vypadaly, zastiňovaly ji. Je pravda, že já jsem z kolektivu trochu vyčnívala. Vysoké podpatky, sukýnky… Na to si mé spolupracovnice nepotrpěly.“

Jak ukazují příběhy těchto žen – být neodolatelnou je docela boj!

Sledujte nás na sítích

Sinner porazil Djokoviče a triumfoval v Šanghaji

Jannik Sinner získal titul na turnaji Masters v Šanghaji, když ve finále porazil Novaka Djokoviče ve dvou setech 7:6 a 6:3. Zabránil tak Srbovi dosáhnout jubilejního 100. turnajového vítězství. Pro třiadvacetiletého Itala to byl sedmý letošní triumf a celkově sedmnáctý v kariéře.

Společnost ByteDance, vlastník TikToku, představuje první chytrá sluchátka

Čínská společnost ByteDance, známá především jako vlastník populární aplikace TikTok, se vrhá do světa AI nositelných zařízení. Jejich nová sluchátka Ola Friend přináší nejen kvalitní zvuk, ale také integrovaného hlasového asistenta, který uživatelům usnadní každodenní život.

Testy DNA potvrdily, že ostatky v Seville patří Kryštofu Kolumbovi

Ostatky Kryštofa Kolumba pohřbené v katedrále v jihošpanělské Seville patří skutečně tomuto slavnému mořeplavci, oznámil tento týden tým vědců z univerzity v Granadě. Dnes večer má španělská veřejnoprávní televize odvysílat dokument, v němž autoři slibují odhalit i Kolumbův původ. Španělsko dnes slaví státní svátek, jímž si připomíná výročí z roku 1492, kdy tento mořeplavec ve službách španělské monarchie „objevil Ameriku“.

Apple otevírá své největší výzkumné centrum mimo USA v Číně

Apple udělalo další velký krok ve své globální expanzi tím, že otevřelo své největší výzkumné a testovací centrum mimo Spojené státy, a to ve městě Šen-čen v Číně. Tato nová laboratoř se zaměří na vývoj klíčových produktů jako iPhone, iPad a Vision Pro headset a bude mít zásadní význam pro technologické ambice společnosti v regionu.

Nobelovu cenu za mír dostala japonská organizace proti jaderným zbraním

Letošním držitelem Nobelovy ceny za mír je japonská organizace Nihon Hidankjó usilující o svět bez jaderných zbraní. Oznámil to dnes norský Nobelův výbor, který ocenění uděluje. Organizace, sdružující lidi, kteří přežili jaderné útoky na města Hirošima a Nagasaki, se podle výboru snaží zabránit hrozbě, která může zničit celý svět. Šéf organizace Tošijuki Mimaki zareagoval slovy, že dosáhnout úplné likvidace nukleárních zbraní je možné.

DOPORUČUJEME

Testy DNA potvrdily, že ostatky v Seville patří Kryštofu Kolumbovi

Ostatky Kryštofa Kolumba pohřbené v katedrále v jihošpanělské Seville patří skutečně tomuto slavnému mořeplavci, oznámil tento týden tým vědců z univerzity v Granadě. Dnes večer má španělská veřejnoprávní televize odvysílat dokument, v němž autoři slibují odhalit i Kolumbův původ. Španělsko dnes slaví státní svátek, jímž si připomíná výročí z roku 1492, kdy tento mořeplavec ve službách španělské monarchie „objevil Ameriku“.

„Za hurikány na Floridě mohou demokraté,“ blouzní konspirátoři

Hurikán Milton nepřinesl jen intenzivní srážky a obrovské škody, ale i dezinformace šířené na sociálních sítích konspiračními teoretiky, a co hůř, dokonce i samotnými republikány. Za ničivé bouře z posledních dvou týdnů podle nich může demokratická vláda, která ovládá počasí. K šíření těchto zavádějících výroků se vyjádřil i prezident.

Překvapené motorkáře v Kolumbii zastavil Escobarův hroch

Motorkáře v Kolumbii přiměl zastavit jeden z hrochů narkobarona Pabla Escobara. Zvířata do země ilegálně přivezl v 80. letech. Od jeho smrti se přemnožují a představují hrozbu pro tamní ekosystémy. Vláda se po letech váhání rozhodla „kokainové hrochy“ utratit.

Americký senior ilegálně klonoval obří ovce, skončil na šest měsíců za mřížemi

Arthur Schubarth z Vaughnu v americké Montaně (81 let) dostal šestiměsíční trest odnětí svobody za ilegální klonování obřích ovcí. Klony chtěl křížit s dalšími americkými ovcemi za účelem prodeje bohatým Američanům.

Dáma v červeném rok od 7. října opět promluvila o masakru na izraelském hudebním festivalu

Proslavila se jako „dáma v červeném“ díky rudému šátku přes ramena. Snímek ze 7. října ji zachytil, jak s hrůzou v obličeji prchá z místa konání hudebního festivalu Supernova, kde zaútočil Hamás. Mladá maminka původem z Ukrajiny rok po tragické události vzpomíná na traumatické chvíle.

NEJNOVĚJŠÍ

Sinner porazil Djokoviče a triumfoval v Šanghaji

Jannik Sinner získal titul na turnaji Masters v Šanghaji, když ve finále porazil Novaka Djokoviče ve dvou setech 7:6 a 6:3. Zabránil tak Srbovi dosáhnout jubilejního 100. turnajového vítězství. Pro třiadvacetiletého Itala to byl sedmý letošní triumf a celkově sedmnáctý v kariéře.

Společnost ByteDance, vlastník TikToku, představuje první chytrá sluchátka

Čínská společnost ByteDance, známá především jako vlastník populární aplikace TikTok, se vrhá do světa AI nositelných zařízení. Jejich nová sluchátka Ola Friend přináší nejen kvalitní zvuk, ale také integrovaného hlasového asistenta, který uživatelům usnadní každodenní život.

Testy DNA potvrdily, že ostatky v Seville patří Kryštofu Kolumbovi

Ostatky Kryštofa Kolumba pohřbené v katedrále v jihošpanělské Seville patří skutečně tomuto slavnému mořeplavci, oznámil tento týden tým vědců z univerzity v Granadě. Dnes večer má španělská veřejnoprávní televize odvysílat dokument, v němž autoři slibují odhalit i Kolumbův původ. Španělsko dnes slaví státní svátek, jímž si připomíná výročí z roku 1492, kdy tento mořeplavec ve službách španělské monarchie „objevil Ameriku“.

Apple otevírá své největší výzkumné centrum mimo USA v Číně

Apple udělalo další velký krok ve své globální expanzi tím, že otevřelo své největší výzkumné a testovací centrum mimo Spojené státy, a to ve městě Šen-čen v Číně. Tato nová laboratoř se zaměří na vývoj klíčových produktů jako iPhone, iPad a Vision Pro headset a bude mít zásadní význam pro technologické ambice společnosti v regionu.

Nobelovu cenu za mír dostala japonská organizace proti jaderným zbraním

Letošním držitelem Nobelovy ceny za mír je japonská organizace Nihon Hidankjó usilující o svět bez jaderných zbraní. Oznámil to dnes norský Nobelův výbor, který ocenění uděluje. Organizace, sdružující lidi, kteří přežili jaderné útoky na města Hirošima a Nagasaki, se podle výboru snaží zabránit hrozbě, která může zničit celý svět. Šéf organizace Tošijuki Mimaki zareagoval slovy, že dosáhnout úplné likvidace nukleárních zbraní je možné.