WhatsApp nyní umožňuje posílat zprávy, které samy zmizí po 7 dnech

0
4878

Facebook nedávno oznámil, že WhatsApp prošel neuvěřitelným milníkem 100 miliard zpráv odeslaných denně,. Ne každý ale chce, aby tyto chaty obývaly virtuální prostor navždy. Proto nyní Facebook přidal do své populární aplikace pro zasílání zpráv s 2 miliardy uživatelů zajímavou funkci. Ode dneška mohou být zprávy – včetně fotografií a videí – označeny tak, aby zmizely po sedmi dnech.

Mizející zprávy jsou nyní zavedeny globálně v systémech Android i iOS. Mizení je tedy zatím nastaveno na sedmidenní životnost.

Mluvčí společnosti uvedl, že budou pozorně sledovat zpětnou vazbu i to, jak lidé tuto funkci využívají a zda se jim líbí. „V tuto chvíli začínáme se sedmi dny, protože se to jeví jako rozumný kompromis“, uvedl mluvčí. Ale pozor, sedmidenní limit bude existovat bez ohledu na to, zda se zpráva přečte nebo ne. (Mizející hodiny zpráv se začnou počítat, když je zpráva odeslána, stejně jako v jiných aplikacích, jako je třeba Telegram.)

„V současné době je funkce navržena tak, aby odesílateli dodala jistotu, že po sedmi dnech je jejich zpráva pryč. Bez ohledu na stav čtení,“ uvedl mluvčí.

Uživatelé mohou tuto funkci zapnout pro přímé zprávy jednotlivcům. Ve skupinách však musí mizející zprávy povolit správce.

Ačkoli je toto oznámení „oficiální“, bystří uživatelé Whatsapp si všimli, že společnost před několika dny zveřejnila časté dotazy k této funkci. A testování této funkce se začalo objevovat již v březnu tohoto roku.

Stejně jako dalších změn úložiště nebude nová funkce zmizení ve výchozím nastavení pro uživatele zapnuta. Musíte si sami změnit nastavení.