8.4 C
Czech
Středa 15. května 2024

Liverpool zaznamenává vítězství 4-1 nad Brentfordem, Salahův návrat zastiňují zranění hráči

Liverpool FC si udržel vedení na čele Premier League díky vítězství 4-1 nad Brentfordem, které bylo ozvláštněno návratem Mohameda Salaha. Ten se po zotavení ze zranění hamstringu (podkolení šlachy) vrátil na hřiště a zaznamenal gól. Zápas se odehrál na stadionu Gtech Community, kde Darwin Nunez poslal Liverpool do vedení nádherným lobem, následovaným druhým gólem Alexise Mac Allistera.

Salah, který byl mimo hru kvůli zranění utrpěnému během služby v egyptském národním týmu na turnaji Africa Cup of Nations, se vyznamenal v zápase přesným zakončením. Přestože se Brentfordu podařilo skórovat díky Ivanu Toneymu, konečné vítězství Liverpoolu zpečetil pozdní gól Codyho Gakpa.

Přestože Liverpool zvítězil nad Brentfordem a dočasně si udržel pětibodový náskok na čele Premier League, pozdější výhra Arsenalu 5-0 nad Burnley snížila tento náskok na dva body.

Přes výhru Liverpoolu proti Brentfordu se trenér Jürgen Klopp potýká s rostoucími problémy se zraněnými hráči. Curtis Jones a Diogo Jota museli být vystřídáni ještě před koncem prvního poločasu, zatímco Darwin Nunez byl nahrazen během přestávky.

Výkon Nuneze v zápase byl jedním z jeho klíčových momentů, přičemž jeho výrazný lob přes brankáře Marka Flekkna pomohl Liverpoolu na cestě k vítězství. Trenér Klopp a jeho tým dostali uznání za vývoj a zlepšení Nunezovy hry, což bylo vidět v jeho výkonech na hřišti. Nunez, který byl přiveden do Liverpoolu z Benfiky v roce 2022 za částku 64 milionů liber, ukázal svůj talent a přínos pro tým.

Návrat Salaha byl významným povzbuzením pro Liverpool, ačkoli se zdál zpočátku trochu nejistý. Brzy však našel svou formu, vstřelil gól a připravil asistenci pro Gakpa. Salah nyní skóroval a asistoval ve 30 různých zápasech Premier League, což překonávají pouze Wayne Rooney, Thierry Henry a Alan Shearer.

Přes vítězství však fanoušci Liverpoolu s obavami očekávají aktualizace o zdravotním stavu Jonese, Joty a Nuneze, kteří se přidali k Trentovi Alexanderu-Arnoldovi, Dominikovi Szoboszlaiovi, Alissonovi a Thiagu Alcantarovi na seznamu zraněných. Klopp vyjádřil nejistotu ohledně rozsahu zranění Jonese, ale přiznal, že zranění Joty „vypadá velmi špatně“ a že Nunez „něco cítil“ před svým střídáním.

Nadcházející finále Anglického ligového poháru proti Chelsea 25. února může být ovlivněno absencí klíčových hráčů Liverpoolu kvůli zranění.

Sledujte nás na sítích

V zamrzlém moři na Antarktidě se otevřela obrovská díra. Vědci konečně vědí proč

Vědci objasnili vznik ohromné díry v mořském ledu na Antarktidě. Takzvaná Weddellova polynie byla záhadou po celých 50 let. Výzkumníky zaujala dosti sporadickým formováním a měnícími se rozměry na tom samém místě.

Scout Classic. Tahle motorka dělá dobré jméno firmě Indian

V USA bychom firmě Indian našli jen těžko konkurenci. O trh se dělí výhradně s Harley-Davidson. Dnes se podíváme na model Scout Classic. Tahle kráska nás zaujme hlavně svým designem a smyslem pro ctění tradic. Přestože se na motorce podepsaly výdobytky moderní doby, stále budeme mít pocit, že v motorce žije duch 60. let. Cena odpovídá kvalitě.

Studie: Lék na obezitu Wegovy vykazuje významný dlouhodobý úbytek hmotnosti a snížení kardiovaskulárního rizika

Největší a nejrozsáhlejší studie léku na obezitu Wegovy ukázala, že pacienti si mohou udržet výrazný úbytek hmotnosti po dobu nejméně čtyř let, a to s méně závažnými vedlejšími účinky než pacienti, kterým bylo podáváno placebo.

Švýcarsko porazilo Českou republiku v napínavém rozstřelu na mistrovství světa v ledním hokeji

Švýcarsko zvítězilo na mistrovství světa v ledním hokeji v Praze v zápase s Českou republikou 2:1 po prodloužení a nájezdech. Rozhodující gól v nájezdech vstřelil Philipp Kurashev a dovedl svůj tým ke třetímu vítězství na turnaji, zatímco Čechům uštědřil první porážku. Zápas držel fanoušky v napětí, protože oba týmy předváděly intenzivní hru, ze které nakonec vyšli vítězně Švýcaři.

Stačilo udělat jednu věc, teď si mezi muži vybírá! Životní zkušenost 37leté Zuzky

Jste sympatická, šikovná, vypadáte k světu, a přesto se vám stále nedaří najít parťáka pro život? Jakoby se všichni nezadaní, solidní muži z vašeho okolí vypařili? Kdo ví, možná nevědomky děláte podobnou chybičku jako tato žena.

DOPORUČUJEME

Slovensko porazilo na mistrovství světa USA 5:4 v prodloužení a zajistilo si tak druhé vítězství

Slovenští hokejisté si v napínavém utkání na mistrovství světa skupiny B v Ostravě zajistili druhý triumf, když porazili USA 5:4 v prodloužení. Přestože Slováci vedli 4:1, museli se prosadit, protože Američané třemi góly ve třetí třetině poslali zápas do prodloužení. Rozhodující branku vstřelil v prodloužení Miloš Kelemen a zajistil Slovensku vítězství. Napínavý zápas držel fanoušky v napětí, protože oba týmy tvrdě bojovaly až do konce. Slovensko se díky tomuto vítězství dostalo do silné pozice na turnaji a v tabulce drží pět bodů.

Americká hokejová reprezentace čelí před zápasem se Slovenskem brankářské krizi

Americká hokejová reprezentace čelí před pondělním zápasem proti Slovensku na mistrovství světa v České republice vážnému problému. Brankář Alex Lyon utrpěl během zápasu se Švédskem vážné zranění, které vedlo k jeho odstoupení z turnaje. Vzhledem k tomu, že Lyon vypadl ze sestavy, hledá tým náhradu na jeho místo.

Arsenal při rozhodujícím vítězství nad Manchesterem United vytvořil dva rekordy Premier League

Při důležitém vítězství nad Manchesterem United si Arsenal vytvořil dva osobní rekordy Premier League. Gunners na Old Trafford zvítězili 1:0, přičemž rozhodující gól vstřelil Leandro Trossard už po 20 minutách hry.

Jak McLarenu pomohly inovace ve vylepšení auta a co to znamená pro soupeře?

McLaren představil technologické inovace, které zlepšily jejich vůz a přinesly lepší výsledky na závodních okruzích. Podle odhadů mělo vylepšení přinést až 0,4 sekundy na kolo, což je významný posun ve světě formulového sportu. Tato zlepšení se projevila převším u jezdce Landa Norrise, zatímco jeho kolega Oscar Piastri dostane kompletní balíček až v Imole.