Občas si zaběháte, ale chtěli byste do toho vnést řád? Není jednoduché najít si v nabitém programu pravidelnou chvilku volna. U pracovně vytížených lidí se nabízí se čas brzy ráno nebo naopak pozdě večer. Vše má svá pro a proti. Kdy je tedy ideální čas nazout si běžecké boty a provětrat se?
Ranní běh probudí, ale vstanu kvůli běhání dříve?
Chce to opravdu dobrou přípravu. Nic nepodcenit. Pokud se rozhodnete vstát o hodinku dříve kvůli běhání, nachystejte si vše večer. Není nic horšího, než když ráno začnete shánět boty nebo kapsu na mobil.
Benefity ranního běhu
Tělo je nezatížené jídlem. Když už se rozhodnete běhat ráno, nesnídejte před během. Pohupující se žaludek se snídaní není nic příjemného. Pokud chcete po běhání ušetřit čas a podpořit spalování, dopřejte si vydatný koktejl od oborníků nebo zdravé müsli.
TIP: Pokud můžete alespoň část cesty do práce nahradit ranním během, doporučujeme to. Využijete čas a do práce dorazíte perfektně probuzení. Pokud máte v práci možnost se osprchovat, je to skvělá volba.
Večerní běh pro sovy
Pokud si nedovedete představit, že byste měl kvůli běhání vstávat ještě dříve, nelámejte to přes koleno. Zkrátka patříte k lidem, kteří mají aktivní část dne posunutou.
Večerní běh a jeho benefity
Vyplavíte z těla stres a po celém náročném dni se krásně odreagujete. Jen nepočítejte s tím, že hned po běhání půjdete spát. I večeři raději naplánujte až po běhání. Skvělým tipem na lehkou večeři po běhání je výživná polévka. Zasytí a navíc pomůže doplnit tekutiny.
TIP: I při běhu dbejte na bezpečnost. Pokud je ještě ráno tma, nebo běháte večer za šera, nezapomeňte na reflexní prvky.
A nezapomeňte, že začít běhat je první krok. Důležité je také vydržet a překonat vlastní komfortní zónu.