Mach Muradov: U esportu dokážu vypnout!

Reklama

Vrcholový sport je obrovsky náročný jak fyzicky, tak především mnohdy i psychicky. Makhmud Muradov je se svými 1,5 miliony Followers jednoznačně nejsledovanějším bojovníkem na domácí scéně a relax, odpočinek a psychickou regeneraci nachází v hraní počítačových her, tzv. gamingu či esportu v rámci slavné organizace Entropiq.

I přesto, že rodák z Tádžikistánu hrdě reprezentuje Uzbekistán, kde vyrůstal a kde má svou rodinu, netají se svým pevným poutem k České republice. Právě zde se totiž usadil, před rokem se mu narodila dcera, kterou má se slavnou českou zpěvačkou Monikou Bagárovou a právě České republice vděčí za raketový start své kariéry. Jak ale populární „Mach“ během přípravy relaxuje? Např. i hraním!

Netradiční spojení

Mach se přesně před rokem stal ambasadorem jedné z největších evropských organizací Entropiq, která sídlí v Praze a kterou založil známý pokerový hráč Martin Kabrhel, se kterým si Makhmud sedl i osobně. „S majitelem jsme si sedli hned na první schůzce, dali jsme oběd a probrali vše od dětí až po moje zápasy, esport jsme samozřejmě probrali také, ale bylo to spíš o tom poznat se osobně,“ dodává věčně usměvavý bojovník. Tohle spojení dává opravdu smysl, jelikož právě organizace Entropiq se vyznačuje nesmělými plány dobít herní svět a většinu jejich klíčových týmových sekcí tvoří zahraniční hráči, dokonce tým CS:Go tvoří převážně ruský tým, se kterým si Mach rozhodně bude rozumět. Ostatně, bylo to právě populární „CSko“, které organizace zvolila před rokem při velkolepém oznámení nového ambasadora, kterému předcházel několikadenní teasing v podobě odhalování nové posily, kdy Machovi doslova zbyla jen maska typická pro Entropiq. Během úvodního představení si Mach „střihnul“ i showmatch s tehdejším kapitánem CS:Go týmu Leckrrrem, se kterým rozhodně nepropadl. Přítomní novináři ale pochopili, že tohle není jen nějaký marketingový trik na přilákání Machových followers, uzbecký bojovník hrát opravdu umí.

Psychický odolný válečník

Makhmud Muradov ve světě bojových sportů vyčnívá především svou hlavou. Jedná se o extrémně inteligentního bojovníka, která se naučil pracovat se svou psychikou a z toho těží zejména ve své úspěšné kariéře, kterou úspěšně dovedl až do nejslavnější MMA organizace UFC. Sám se nebojí přiznat, že tenhle „mindset“ neměl od narození, ale formovala ho jeho životní cesta „Když vyrůstáte tam, kde já a musíte se o sebe starat od mala, nic vás nerozhodí. To, co jsem zažil doma v Uzbekistánu nebo když jsem přijel s pár eury v kapse do Česka, proti tomu je tvrdá příprava, trénink nebo zápas úplné nic. Když vím, že jsem do přípravy dal maximum, jsem připravený a jdu si pro vítězství. Vždycky to chci víc, než soupeř,“ dodává v UFC zatím neporažený bojovník s celkovým skóre 26-5, kterého už 28. srpna čeká další zápas v Las Vegas, tentokrát již pod novou a notně vylepšenou smlouvou.

Není se čemu divit, Mach je ve své zemi i okolních státech středoasijských republik pojem. Dokonce mu před a po zápasy volá samotný prezident, založil zde svou organizaci a má mnoho developerských a podnikatelských projektů, které nyní ve své zemi rozjíždí. Založil jsem v Uzbekistánu vlastní MMA organizaci. Jmenuje se TAMERLAN, je to jak profesionální, tak amatérská liga. Chci brát zápasníky z Česka, ukážu jim svou zem a naši mentalitu. Také pro uzbecké fightery budu vozit fightery z Evropy i celého světa. Mám tu možnost a podporuje mě stát, takže proč ne, když můžu něco udělat pro mladé chlapy. Třeba se s organizací jednou podíváme do České republiky,“ popsal Mach své plány. Právě vědomí, že za ním stojí nejen Uzbekistán, ale i Česká republika žene 31 letého bojovníka k dalším cílům. Jeho kariéra ale nebude nekonečná a Mach moc dobře ví, že esport je budoucnost. A právě svou psychickou odolností může předávat cenné rady nejen esportovým hráčům, mezi kterými jsou tak malé herní rozdíly, že často opravdu rozhoduje „hlava“. S týmovými kolegy tak často absolvuje soustředění nebo je naopak vezme k sobě do gymu a dá jim pořádně zabrat. Naposledy to hráči PUBG sekce zabalili už po rozcvičce, jeho tréninky jsou opravdu pekelné a málokdo je dokáže vydržet.

Před pár týdny tak došlo k logickému kroku a Entropiq oznámil prodloužení spolupráce s Machem, který dostal od partnera organizace, společnosti HAL 3000 i nový přírůstek, nabušený herní počítač, na kterém hrajou profesionální hráči. Počítač byl navíc speciálně upraven a gravírován pro Macha, nikdo jiný tak stejný typ počítače nikdy mít nebude. Spojení s Entropiqem tak ukazuje, že i svět bojových sportů se může protnout s tím esportovým. U příkladu Muradova a Entropiq tohle prostě funguje.

Reklama

Nejnovější

Monacký sen boxerského páru Horvath – Sedláčková

Možná ne všichni fanoušci bojových sportů u nás ví, že ve slavném Monaku trénuje a žije boxerský pár Lucie Sedláčková a Štěpán Horvath. My jsme se za nimi vydali a trochu je vyzpovídali o životě ve slavném letovisku miliardářů, ale také o přípravě a plánech do budoucna.

Revoluční změna? Rusko zrušilo povinnost pravidelné návštěvy STK

V Rusku podnikli poněkud kontroverzní změnu, a to zrušení pravidelné prohlídky STK. Má to však svůj důvod, ruská vláda prý v souvislosti s touto novinkou nečeká žádné problémy. Je tady ovšem jedna věc, které se mohou obávat.

Miliardové ztráty u Fordu! Světová značka opouští další významný trh

Ford, to je značka kterou všichni velice dobře známe. Jenže po velkých miliardových ztrátách opouští tato automobilka další významný trh a je nucena zavírat více a více továren. A se zavíráním továren samozřejmě souvisí i propouštění zaměstnanců, a to ve velkém.
Reklama

Musíte číst

Monacký sen boxerského páru Horvath – Sedláčková

Možná ne všichni fanoušci bojových sportů u nás ví, že ve slavném Monaku trénuje a žije boxerský pár Lucie Sedláčková a Štěpán Horvath. My jsme se za nimi vydali a trochu je vyzpovídali o životě ve slavném letovisku miliardářů, ale také o přípravě a plánech do budoucna.

Revoluční změna? Rusko zrušilo povinnost pravidelné návštěvy STK

V Rusku podnikli poněkud kontroverzní změnu, a to zrušení pravidelné prohlídky STK. Má to však svůj důvod, ruská vláda prý v souvislosti s touto novinkou nečeká žádné problémy. Je tady ovšem jedna věc, které se mohou obávat.
- Advertisement -spot_imgspot_img

NejnovějšíTop
Doporučujeme pro vás