9.1 C
Czech
Sobota 24. února 2024

Monacký sen boxerského páru Horvath – Sedláčková

Možná ne všichni fanoušci bojových sportů u nás ví, že ve slavném Monaku trénuje a žije boxerský pár Lucie Sedláčková a Štěpán Horvath. My jsme se za nimi vydali a trochu je vyzpovídali o životě ve slavném letovisku miliardářů, ale také o přípravě a plánech do budoucna.

Foto: Striking Pictures

Když se řekne Monako, asi všichni si představí jachtu a bezstarostný řivot – jak se nyní máte, co děláte jak se připravujete a samozřejmě nesmí chybět ani otázka – jaká je pandemická situace v Monaku?

Štěpán Horvath: No tak máme se oba tréninkově, jsme oba s Lucií v přípravě na zápas takže to znáte trénink, strava, schůzky, instagram a to pořád dokola. Situace v Monaku je určitě lepší než byla, ale to je asi všude stejné. Takže bych řekl že se všechno rozběhlo, na jak dlouho to je druhá věc, ale vše tady jede normálně jako dříve.

Změnili jste gym, proč a v čem vám ten nový vyhovuje třeba víc a jaké plány s ním máte?

Štěpán Horvath: Tak neřekl bych úplně změnili, jen boxerské zázemí kde jsme tady začali ten covid prostě neustáli a už jsme po vypršení smlouvy nepodepsali novou, to je život.
Jinak v novém gymu, kde teď působíme, jsme už dříve trénovali ale jde o privátni fitness centrum, takže boxovna se tu teprve bude budovat. Teda vlastně já jsem tak trosku připravil plán, jak by to mohlo fungovat a oni na to kývli, takže nám tady vznikne malé zázemi i pro box. Plány máme velké, už to není ani tajné, mým cílem je udělat most mezi Monakem a Českem v tom smyslu, že bych rád pozval české sportovce sem na kempy atd. No a když už jsem byl v tom přemýšlení, tak jsme upekli jeden projekt s mým dlouholetým kamarádem a zároveň firemním partnerem CORTUSA s.r.o., dohodli jsme se otevřít privátni fitness v Plzni a to bych chtěl pravě propojit s monackým gymem 39gym Monte carlo. Tím vznikne spolupráce s Monakem. Od této spolupráce si slibujeme opravdu hodně. Kdo sleduje box, pořád se tu dokola reší stejné věci a problémy. Tak už bych tomu chtěl opravdu přispět, kvalitním zázemím v Plzni, kde se bude pracovat na lidech, kteří to opravdu myslí vážně. A koho si vybereme, ten může pokračovat o stupínek výš třeba právě v Monaku. Zároveň chceme společně pořádat kempy pro mladé fotbalisty s Plzeňska. Ale vlastně pro všechny, kdo chce zažít a vidět něco jiného. Stoji to za to!

Foto: Striking Pictures

To jsou skvělé plány! Ale pojďme na začátek. Jak jste se vůbec dostali do Monaka?

Lucie Sedláčková: Pro mě úplně nepochopitelně (smích).
Přes instagram, napsal mi tehdejší manažer ať přiletíme, ze mají zájem atd.
My jsme si po všech těch problémech, které jsme už s boxem zažili u nás, jsme si řekli hele pecka no stress uděláme si výlet, letenka není dráha a hotel taky, dáme víkend pohoda a třeba něco vyjde nikdy nevíš, když nic nezkusíš. No a už jsme tady zůstali a vlastně sami na vlastní pěst. Sice si z toho teď dělám legraci, ale nebylo to vždy úplně easy, ale tak každá sranda něco stoji.

Nedávno jste se oba vrátili do ringu, jaké to bylo?

Štěpán Horvath: Pocity pocity, to je ta věc proč to děláme. Nebudu lhát – bylo to jiné, v mládí jsem chtěl vyhrávat a bláznit a to všechno kolem, pozornost. Ale jsem už někdo jiný, když jedete v zápřahu a nemáte moc šanci přemýšlet nad významem „proč to dělám a nač to dělám nebo co tím chci doopravdy získat“, jedete prostě bomby. Pak se najednou kariéra posune nebo skončí nebo zranění, no prostě více faktoru. No a pak má člověk čas vše si projít, přemýšlet a pak si říká „mohl jsem toto a tady zase tohle.“ No a já jsem si řekl, že ze svého boxerského života udělám příručku pro kluky a holky, kteří budou chtít začít. A tak jsem začal psát a věnovat se lidem a tentokrát šlo opravdu o výzkum. Psal jsem přípravy, zaobíral jsem se také mentálnim tréninkem, chtěl jsem opravdu nakousnout všechny složky v tréninkové přípravě, nevyjímaje stravy. A najednou toho začalo být více a více – virtuální svět propojit s tréninkem, zdravotní rizika které jsem dříve neřeši atd. A to vše jsem musel samozřejmě zkoušet na sobě a vždy tedy na klientech. Což me vede k tomu abych vyhral mistra světa a mohl v klidu žít jako trenér Mentor, což je mým cílem. Testuji teď na sobě jednu opravdu divokou věc ohledně stravování a jsem sám zvedavý, co z toho bude.

Foto: Striking Pictures

Jaké to je trénovat tak dlouho s přítelkyní, se kterou jsi 24/7 v cizí zemi?

Lucie Sedláčková: Zase test nic vic (smích).

Štěpán Horvath: Prostě to tak je, neplánoval jsem to nikdy mít boxerku doma, ale je hezká a je mi s ní hezky, takže 24/7 je prd oproti diamantové svatbě, kterou slaví moji prarodiče.

Jsou v Monaku pro boxery lepší podmínky na trénink než u nás?

Lucie Sedláčková: To bych neřekla, v Čechách je vic boxoven, než tady kaváren. Ale jde tu spíše o to podnebí a možnosti, které jsou třeba v Čechách nemožné: Podnebí, potraviny, privátní zazemí, snadnější přístup k novým pomůckám, informacím atd. Ale když se budeme bavit čistě opravdu o boxu jako takovémm tak Čechách je určitě lepší materiál lidí, jen se s nimi musí umět pracovat.

Co formule a filmové hvězdy, viděli jste už nějakou?

Štěpán Horvath: Jo jo tím že máme zázemí v 39 Monte carlo gym, je to takřka denně. Já nevím mám koho všeho jmenovat, ale zkusím:
Mikka Häkkinen, Novak Djokovic, Stanislas Wawrinka, naše dobrá kamarádka Karolína Plíškova, Petra Kvitová, Roberto Carlos, Samuel Etto, Luka Modric, Antonio Giovinazzi 
S některými jsem mel tu čest si i zatrénovat, ale asi nejvetší sranda byla, když jsem běžel podél pláže a vedle mě Lewis Hamilton. Tak jsem jako kývl na něj a on na mě a běželo se dál. Doma jsem to pak řekl Lucce a ta mi pomalu vynadala, že jsem úplně mimo a proč nemám fotku? Takže opravdu to tu je na denním pořádku, že potkáváte slavné osobnosti.

Foto: Striking Pictures

Jezdili jste trénovat do Anglie, plánujete opět v dohledné době kemp?

Lucie Sedláčková: Určitě ano, máme tam trenéra se kterým jsem neustále v kontaktu, hodně nám ta spolupráce vyhovovala. Pak se nám povedlo vyjet přímo do Matchroom gymu, který patří legendárnímu Ediemu Hernovi. A zde jsme absolvovali tvrdé sparingy. Já jsem spárovala třeba s Shanon Courtenay, která je dnes mistryně světa a Štěpán s Benem Conorem a Johnem Rydrem, oba též mistři světa. To je prostě k nezaplacení nebo lépe řečeno to se vám proste jen tak nestane porovnat se s takovými boxery. Obrovská zkusenost 

Jak často létáte do Česka?

Štěpán Horvath: Teď poslední 2 roky byla pandemie a kvůli tomu blázinci prakticky skoro vůbec, což bylo poprvé co jsme byli od rodin tak dlouho. Ale doufám, že teď vzhledem i k mým aktivitám budu v ČR častěji.

Co zápasy v Česku? Plánujete nebo už nikdy?

Lucie Sedláčková: Jasně! 29.12. Lucerna Praha, přijďte nás podpořit!
Štěpán Horvath: A uvidime další rok, ale řeknu to asi takto šli jsme do světa, abychom zažili být prostě nejlepší, měřit se s nejlepšími nebo alespoň na výšší úrovni než bylo v ČR.
A to je pořad náš plán, ale určitě se nebráníme ničemu. Jednou určitě plánujeme udělat si svůj event se svojí stájí, jen najít správné lidi a jedeme.

Foto: Striking Pictures

Co vy a MMA, neláká vás to?

Štěpán Horvath: A je to tady zase. Tak já už nevím, každej pořád MMA, ale pro mě box je sport getlemenu a ne rvačka. Okej Okej, jak to říkají ti kluci z Oktagonu: hele Ondro koho mi dáš, toho vemu (smích) Ne počkej vlastně nejlépe chci Vemolu.

Sledujte nás na sítích

Zpověď bývalé Spice Girl: Po rozvodu se musela přestěhovat zpět ke své matce

Bývalá Spice Girl Mel B otevřeně promluvila se svou cestou od velkolepého životního stylu popové hvězdy ke skromnější existenci. Stalo se tak po rozvodu s jejím bývalým manželem, filmovým producentem, Stephenem Belafonte. Zpěvačka, jejíž skutečné jméno je Melanie Brown, podala žádost o rozvod v březnu 2017 na základě obvinění ze zneužívání, které Belafonte důsledně popírá.

Astralis se opět nepodařilo kvalifikovat na major

Společnost Astralis si před evropskými RMR na kodaňském turnaji CS2 Major dělala velké naděje díky své hvězdné sestavě. Po vyřazení v kvalifikaci o poslední šanci však tato organizace přijde o třetí turnaj sponzorovaný společností Valve v řadě.

Nevybuchlá bomba, která donutila tisíce lidí v Plymouthu k evakuaci, byla úspěšně odpálena na moři

Bomba z druhé světové války, která vedla k evakuaci tisíců obyvatel Plymouthu, byla úspěšně odpálena na moři, potvrdila mluvčí Ministerstva obrany. Bomba o hmotnosti 500 kg byla nalezena na zadním dvorku jednoho z domů a po rozsáhlé operaci byla ve 21:51 místního času bezpečně odpálena.

VIDEO: Král Karel čte povzbudivé vzkazy od veřejnosti

Král Karel zahájil léčbu blíže neurčeného typu rakoviny, potvrdil tento měsíc Buckinghamský palác. Diagnóza byla zjištěna při nedávném zákroku v nemocnici kvůli nezhoubnému zvětšení prostaty. „Během nedávného králova nemocničního zákroku byl zaznamenán samostatný problém, který vyvolává obavy. Následné diagnostické testy identifikovaly formu rakoviny,“ uvádí se v oficiálním prohlášení Buckinghamského paláce.

V USA se šíří tajemný virus, příznaky se podobá covidu

Ve Spojených státech se šíří virus, jenž způsobuje příznaky podobné nemoci covid-19. List Daily Star popsal případ Američanky, která byla tři týdny nemocná, testy na covid ale měla negativní. Virus způsobující podobné příznaky se podle televize CNN šířil v USA i loni.

DOPORUČUJEME

Neapol a Barcelona se střetnou v Lize mistrů v době trenérských změn a návratů hráčů do sestavy

Neapol a Barcelona se dnes večer střetnou v klíčovém zápase Ligy mistrů, přičemž oba týmy se v současnosti potýkají s rozporuplnou situací. První zápas tohoto týdne se odehraje uprostřed zvěstí o možném odvolání Waltera Mazzarriho z Neapole, týmu, který se od odchodu Luciana Spallettiho po loňském letním zisku Scudetta potýká s problémy. Na druhou stranu, trenér Barcelony Xavi je již připraven Camp Nou na konci sezóny opustit.

Kylian Mbappe se chystá na historický přestup do Realu Madrid, prohlásil, že chce opustit Paris Saint-Germain

Dlouho očekávaný přestup Kyliana Mbappého do Realu Madrid se zdá být na spadnutí, což znamená konec ságy, která poutala fotbalový svět poslední čtyři roky. Francouzský vítěz mistrovství světa, který původně odmítl přestup ke gigantům La Ligy v roce 2022, aby prodloužil smlouvu s Paris Saint-Germain, nyní veřejně vyjádřil svůj záměr klub na konci sezony opustit.

Zemřel Andreas Brehme, legendární německý obránce a hrdina MS 1990

Ve věku 63 let zemřel Andreas Brehme, bývalý německý fotbalista a klíčová postava národního týmu, který vstřelil vítězný gól ve finále mistrovství světa 1990. Jeho úmrtí potvrdila jeho partnerka Susanne Schaefer.

Liverpool zaznamenává vítězství 4-1 nad Brentfordem, Salahův návrat zastiňují zranění hráči

Liverpool FC si udržel vedení na čele Premier League díky vítězství 4-1 nad Brentfordem, které bylo ozvláštněno návratem Mohameda Salaha. Ten se po zotavení ze zranění hamstringu (podkolení šlachy) vrátil na hřiště a zaznamenal gól. Zápas se odehrál na stadionu Gtech Community, kde Darwin Nunez poslal Liverpool do vedení nádherným lobem, následovaným druhým gólem Alexise Mac Allistera.

Hamilton prolomil mlčení a vyjádřil se k přechodu do Ferrari

Lewis Hamilton, šampion Formule 1, potvrdil svůj plánovaný odchod z týmu Mercedes po jedenácti letech a přechod k Ferrari v roce 2025. Tuto zprávu sdělil šéfovi Mercedesu Toto Wolffovi na snídani v Oxfordu minulý měsíc.

NEJNOVĚJŠÍ

Zpověď bývalé Spice Girl: Po rozvodu se musela přestěhovat zpět ke své matce

Bývalá Spice Girl Mel B otevřeně promluvila se svou cestou od velkolepého životního stylu popové hvězdy ke skromnější existenci. Stalo se tak po rozvodu s jejím bývalým manželem, filmovým producentem, Stephenem Belafonte. Zpěvačka, jejíž skutečné jméno je Melanie Brown, podala žádost o rozvod v březnu 2017 na základě obvinění ze zneužívání, které Belafonte důsledně popírá.

Astralis se opět nepodařilo kvalifikovat na major

Společnost Astralis si před evropskými RMR na kodaňském turnaji CS2 Major dělala velké naděje díky své hvězdné sestavě. Po vyřazení v kvalifikaci o poslední šanci však tato organizace přijde o třetí turnaj sponzorovaný společností Valve v řadě.

Nevybuchlá bomba, která donutila tisíce lidí v Plymouthu k evakuaci, byla úspěšně odpálena na moři

Bomba z druhé světové války, která vedla k evakuaci tisíců obyvatel Plymouthu, byla úspěšně odpálena na moři, potvrdila mluvčí Ministerstva obrany. Bomba o hmotnosti 500 kg byla nalezena na zadním dvorku jednoho z domů a po rozsáhlé operaci byla ve 21:51 místního času bezpečně odpálena.

VIDEO: Král Karel čte povzbudivé vzkazy od veřejnosti

Král Karel zahájil léčbu blíže neurčeného typu rakoviny, potvrdil tento měsíc Buckinghamský palác. Diagnóza byla zjištěna při nedávném zákroku v nemocnici kvůli nezhoubnému zvětšení prostaty. „Během nedávného králova nemocničního zákroku byl zaznamenán samostatný problém, který vyvolává obavy. Následné diagnostické testy identifikovaly formu rakoviny,“ uvádí se v oficiálním prohlášení Buckinghamského paláce.

V USA se šíří tajemný virus, příznaky se podobá covidu

Ve Spojených státech se šíří virus, jenž způsobuje příznaky podobné nemoci covid-19. List Daily Star popsal případ Američanky, která byla tři týdny nemocná, testy na covid ale měla negativní. Virus způsobující podobné příznaky se podle televize CNN šířil v USA i loni.