19.4 C
Czech
Středa 24. července 2024

Monacký sen boxerského páru Horvath – Sedláčková

Možná ne všichni fanoušci bojových sportů u nás ví, že ve slavném Monaku trénuje a žije boxerský pár Lucie Sedláčková a Štěpán Horvath. My jsme se za nimi vydali a trochu je vyzpovídali o životě ve slavném letovisku miliardářů, ale také o přípravě a plánech do budoucna.

Foto: Striking Pictures

Když se řekne Monako, asi všichni si představí jachtu a bezstarostný řivot – jak se nyní máte, co děláte jak se připravujete a samozřejmě nesmí chybět ani otázka – jaká je pandemická situace v Monaku?

Štěpán Horvath: No tak máme se oba tréninkově, jsme oba s Lucií v přípravě na zápas takže to znáte trénink, strava, schůzky, instagram a to pořád dokola. Situace v Monaku je určitě lepší než byla, ale to je asi všude stejné. Takže bych řekl že se všechno rozběhlo, na jak dlouho to je druhá věc, ale vše tady jede normálně jako dříve.

Změnili jste gym, proč a v čem vám ten nový vyhovuje třeba víc a jaké plány s ním máte?

Štěpán Horvath: Tak neřekl bych úplně změnili, jen boxerské zázemí kde jsme tady začali ten covid prostě neustáli a už jsme po vypršení smlouvy nepodepsali novou, to je život.
Jinak v novém gymu, kde teď působíme, jsme už dříve trénovali ale jde o privátni fitness centrum, takže boxovna se tu teprve bude budovat. Teda vlastně já jsem tak trosku připravil plán, jak by to mohlo fungovat a oni na to kývli, takže nám tady vznikne malé zázemi i pro box. Plány máme velké, už to není ani tajné, mým cílem je udělat most mezi Monakem a Českem v tom smyslu, že bych rád pozval české sportovce sem na kempy atd. No a když už jsem byl v tom přemýšlení, tak jsme upekli jeden projekt s mým dlouholetým kamarádem a zároveň firemním partnerem CORTUSA s.r.o., dohodli jsme se otevřít privátni fitness v Plzni a to bych chtěl pravě propojit s monackým gymem 39gym Monte carlo. Tím vznikne spolupráce s Monakem. Od této spolupráce si slibujeme opravdu hodně. Kdo sleduje box, pořád se tu dokola reší stejné věci a problémy. Tak už bych tomu chtěl opravdu přispět, kvalitním zázemím v Plzni, kde se bude pracovat na lidech, kteří to opravdu myslí vážně. A koho si vybereme, ten může pokračovat o stupínek výš třeba právě v Monaku. Zároveň chceme společně pořádat kempy pro mladé fotbalisty s Plzeňska. Ale vlastně pro všechny, kdo chce zažít a vidět něco jiného. Stoji to za to!

Foto: Striking Pictures

To jsou skvělé plány! Ale pojďme na začátek. Jak jste se vůbec dostali do Monaka?

Lucie Sedláčková: Pro mě úplně nepochopitelně (smích).
Přes instagram, napsal mi tehdejší manažer ať přiletíme, ze mají zájem atd.
My jsme si po všech těch problémech, které jsme už s boxem zažili u nás, jsme si řekli hele pecka no stress uděláme si výlet, letenka není dráha a hotel taky, dáme víkend pohoda a třeba něco vyjde nikdy nevíš, když nic nezkusíš. No a už jsme tady zůstali a vlastně sami na vlastní pěst. Sice si z toho teď dělám legraci, ale nebylo to vždy úplně easy, ale tak každá sranda něco stoji.

Nedávno jste se oba vrátili do ringu, jaké to bylo?

Štěpán Horvath: Pocity pocity, to je ta věc proč to děláme. Nebudu lhát – bylo to jiné, v mládí jsem chtěl vyhrávat a bláznit a to všechno kolem, pozornost. Ale jsem už někdo jiný, když jedete v zápřahu a nemáte moc šanci přemýšlet nad významem „proč to dělám a nač to dělám nebo co tím chci doopravdy získat“, jedete prostě bomby. Pak se najednou kariéra posune nebo skončí nebo zranění, no prostě více faktoru. No a pak má člověk čas vše si projít, přemýšlet a pak si říká „mohl jsem toto a tady zase tohle.“ No a já jsem si řekl, že ze svého boxerského života udělám příručku pro kluky a holky, kteří budou chtít začít. A tak jsem začal psát a věnovat se lidem a tentokrát šlo opravdu o výzkum. Psal jsem přípravy, zaobíral jsem se také mentálnim tréninkem, chtěl jsem opravdu nakousnout všechny složky v tréninkové přípravě, nevyjímaje stravy. A najednou toho začalo být více a více – virtuální svět propojit s tréninkem, zdravotní rizika které jsem dříve neřeši atd. A to vše jsem musel samozřejmě zkoušet na sobě a vždy tedy na klientech. Což me vede k tomu abych vyhral mistra světa a mohl v klidu žít jako trenér Mentor, což je mým cílem. Testuji teď na sobě jednu opravdu divokou věc ohledně stravování a jsem sám zvedavý, co z toho bude.

Foto: Striking Pictures

Jaké to je trénovat tak dlouho s přítelkyní, se kterou jsi 24/7 v cizí zemi?

Lucie Sedláčková: Zase test nic vic (smích).

Štěpán Horvath: Prostě to tak je, neplánoval jsem to nikdy mít boxerku doma, ale je hezká a je mi s ní hezky, takže 24/7 je prd oproti diamantové svatbě, kterou slaví moji prarodiče.

Jsou v Monaku pro boxery lepší podmínky na trénink než u nás?

Lucie Sedláčková: To bych neřekla, v Čechách je vic boxoven, než tady kaváren. Ale jde tu spíše o to podnebí a možnosti, které jsou třeba v Čechách nemožné: Podnebí, potraviny, privátní zazemí, snadnější přístup k novým pomůckám, informacím atd. Ale když se budeme bavit čistě opravdu o boxu jako takovémm tak Čechách je určitě lepší materiál lidí, jen se s nimi musí umět pracovat.

Co formule a filmové hvězdy, viděli jste už nějakou?

Štěpán Horvath: Jo jo tím že máme zázemí v 39 Monte carlo gym, je to takřka denně. Já nevím mám koho všeho jmenovat, ale zkusím:
Mikka Häkkinen, Novak Djokovic, Stanislas Wawrinka, naše dobrá kamarádka Karolína Plíškova, Petra Kvitová, Roberto Carlos, Samuel Etto, Luka Modric, Antonio Giovinazzi 
S některými jsem mel tu čest si i zatrénovat, ale asi nejvetší sranda byla, když jsem běžel podél pláže a vedle mě Lewis Hamilton. Tak jsem jako kývl na něj a on na mě a běželo se dál. Doma jsem to pak řekl Lucce a ta mi pomalu vynadala, že jsem úplně mimo a proč nemám fotku? Takže opravdu to tu je na denním pořádku, že potkáváte slavné osobnosti.

Foto: Striking Pictures

Jezdili jste trénovat do Anglie, plánujete opět v dohledné době kemp?

Lucie Sedláčková: Určitě ano, máme tam trenéra se kterým jsem neustále v kontaktu, hodně nám ta spolupráce vyhovovala. Pak se nám povedlo vyjet přímo do Matchroom gymu, který patří legendárnímu Ediemu Hernovi. A zde jsme absolvovali tvrdé sparingy. Já jsem spárovala třeba s Shanon Courtenay, která je dnes mistryně světa a Štěpán s Benem Conorem a Johnem Rydrem, oba též mistři světa. To je prostě k nezaplacení nebo lépe řečeno to se vám proste jen tak nestane porovnat se s takovými boxery. Obrovská zkusenost 

Jak často létáte do Česka?

Štěpán Horvath: Teď poslední 2 roky byla pandemie a kvůli tomu blázinci prakticky skoro vůbec, což bylo poprvé co jsme byli od rodin tak dlouho. Ale doufám, že teď vzhledem i k mým aktivitám budu v ČR častěji.

Co zápasy v Česku? Plánujete nebo už nikdy?

Lucie Sedláčková: Jasně! 29.12. Lucerna Praha, přijďte nás podpořit!
Štěpán Horvath: A uvidime další rok, ale řeknu to asi takto šli jsme do světa, abychom zažili být prostě nejlepší, měřit se s nejlepšími nebo alespoň na výšší úrovni než bylo v ČR.
A to je pořad náš plán, ale určitě se nebráníme ničemu. Jednou určitě plánujeme udělat si svůj event se svojí stájí, jen najít správné lidi a jedeme.

Foto: Striking Pictures

Co vy a MMA, neláká vás to?

Štěpán Horvath: A je to tady zase. Tak já už nevím, každej pořád MMA, ale pro mě box je sport getlemenu a ne rvačka. Okej Okej, jak to říkají ti kluci z Oktagonu: hele Ondro koho mi dáš, toho vemu (smích) Ne počkej vlastně nejlépe chci Vemolu.

Sledujte nás na sítích

Král Karel III. uděluje královský titul vzácnému plemeni zlaté kozy

Král Karel III. udělil královský titul vzácnému plemeni koz, čímž chce přitáhnout pozornost a uznání k tomuto jedinečnému hospodářskému zvířeti. Informovala o tom agentura AP.

Žraloci u pobřeží Brazílie měli pozitivní testy na kokain

Žraloci u pobřeží Brazílie mají ve svých tělech stopy kokainu. Dopad na jejich chování nebo zdraví není jasný. Tyto paryby s přítomností kokainu v organismu mohou být agresivní.

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Šokující objev v Tichém oceánu: Kovové hrudky produkují kyslík v naprosté tmě

V temných hlubinách Tichého oceánu objevili vědci kyslík produkovaný nikoliv živými organismy, ale podivnými kovovými hrudkami, které produkují téměř tolik elektřiny jako baterie AA. Tento nečekaný objev může přinést revoluci do našeho chápání vzniku života na Zemi.

DOPORUČUJEME

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Prezident Pavel na Pražském hradě přijal wimbledonské vítězky

Prezident Petr Pavel dnes na Pražském hradě slavnostně přivítal úspěšné české tenistky Barboru Krejčíkovou, Kateřinu Siniakovou a Janu Kovačkovou, které minulý týden triumfovaly na prestižním turnaji ve Wimbledonu. Tento ceremoniál byl příležitostí ocenit jejich mimořádný výkon a úspěšnou reprezentaci Česka na mezinárodní sportovní scéně.

Španělsko triumfuje na Euro 2024, čtvrtý titul zajistil Oyarzabal

Olympijský stadion v Berlíně se stal dějištěm historického okamžiku, kdy Španělsko zvítězilo nad Anglií 2:1 ve finále fotbalového mistrovství Evropy a získalo tak svůj rekordní čtvrtý titul.

Krejčíková se po výhře nad Rybakina poprvé dostala do finále Wimbledonu

Česká tenistka Barbora Krejčíková dosáhla významného milníku ve své kariéře, když se probojovala do finále prestižního Wimbledonu. Ve čtvrtečním semifinále předvedla obdivuhodný obrat proti turnajové čtyřce Jeleně Rybakinové z Kazachstánu a po vítězství 3:6, 6:3, 6:4 se utká o druhý grandslamový titul.

Sparťanský Patrik Vydra bude hostovat v Mladé Boleslavi

21letý český fotbalista Patrik Vydra se v nadcházejícím soutěžním ročníku přesouvá z AC Sparta Praha do Mladé Boleslavi na hostování. Vydra uvedl, že očekává větší herní prostor než v Sparťanském týmu a doufá v úspěšnou spolupráci.

NEJNOVĚJŠÍ

Král Karel III. uděluje královský titul vzácnému plemeni zlaté kozy

Král Karel III. udělil královský titul vzácnému plemeni koz, čímž chce přitáhnout pozornost a uznání k tomuto jedinečnému hospodářskému zvířeti. Informovala o tom agentura AP.

Žraloci u pobřeží Brazílie měli pozitivní testy na kokain

Žraloci u pobřeží Brazílie mají ve svých tělech stopy kokainu. Dopad na jejich chování nebo zdraví není jasný. Tyto paryby s přítomností kokainu v organismu mohou být agresivní.

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Šokující objev v Tichém oceánu: Kovové hrudky produkují kyslík v naprosté tmě

V temných hlubinách Tichého oceánu objevili vědci kyslík produkovaný nikoliv živými organismy, ale podivnými kovovými hrudkami, které produkují téměř tolik elektřiny jako baterie AA. Tento nečekaný objev může přinést revoluci do našeho chápání vzniku života na Zemi.