15.2 C
Czech
Čtvrtek 21. září 2023

Monacký sen boxerského páru Horvath – Sedláčková

Možná ne všichni fanoušci bojových sportů u nás ví, že ve slavném Monaku trénuje a žije boxerský pár Lucie Sedláčková a Štěpán Horvath. My jsme se za nimi vydali a trochu je vyzpovídali o životě ve slavném letovisku miliardářů, ale také o přípravě a plánech do budoucna.

Foto: Striking Pictures

Když se řekne Monako, asi všichni si představí jachtu a bezstarostný řivot – jak se nyní máte, co děláte jak se připravujete a samozřejmě nesmí chybět ani otázka – jaká je pandemická situace v Monaku?

Štěpán Horvath: No tak máme se oba tréninkově, jsme oba s Lucií v přípravě na zápas takže to znáte trénink, strava, schůzky, instagram a to pořád dokola. Situace v Monaku je určitě lepší než byla, ale to je asi všude stejné. Takže bych řekl že se všechno rozběhlo, na jak dlouho to je druhá věc, ale vše tady jede normálně jako dříve.

Změnili jste gym, proč a v čem vám ten nový vyhovuje třeba víc a jaké plány s ním máte?

Štěpán Horvath: Tak neřekl bych úplně změnili, jen boxerské zázemí kde jsme tady začali ten covid prostě neustáli a už jsme po vypršení smlouvy nepodepsali novou, to je život.
Jinak v novém gymu, kde teď působíme, jsme už dříve trénovali ale jde o privátni fitness centrum, takže boxovna se tu teprve bude budovat. Teda vlastně já jsem tak trosku připravil plán, jak by to mohlo fungovat a oni na to kývli, takže nám tady vznikne malé zázemi i pro box. Plány máme velké, už to není ani tajné, mým cílem je udělat most mezi Monakem a Českem v tom smyslu, že bych rád pozval české sportovce sem na kempy atd. No a když už jsem byl v tom přemýšlení, tak jsme upekli jeden projekt s mým dlouholetým kamarádem a zároveň firemním partnerem CORTUSA s.r.o., dohodli jsme se otevřít privátni fitness v Plzni a to bych chtěl pravě propojit s monackým gymem 39gym Monte carlo. Tím vznikne spolupráce s Monakem. Od této spolupráce si slibujeme opravdu hodně. Kdo sleduje box, pořád se tu dokola reší stejné věci a problémy. Tak už bych tomu chtěl opravdu přispět, kvalitním zázemím v Plzni, kde se bude pracovat na lidech, kteří to opravdu myslí vážně. A koho si vybereme, ten může pokračovat o stupínek výš třeba právě v Monaku. Zároveň chceme společně pořádat kempy pro mladé fotbalisty s Plzeňska. Ale vlastně pro všechny, kdo chce zažít a vidět něco jiného. Stoji to za to!

Foto: Striking Pictures

To jsou skvělé plány! Ale pojďme na začátek. Jak jste se vůbec dostali do Monaka?

Lucie Sedláčková: Pro mě úplně nepochopitelně (smích).
Přes instagram, napsal mi tehdejší manažer ať přiletíme, ze mají zájem atd.
My jsme si po všech těch problémech, které jsme už s boxem zažili u nás, jsme si řekli hele pecka no stress uděláme si výlet, letenka není dráha a hotel taky, dáme víkend pohoda a třeba něco vyjde nikdy nevíš, když nic nezkusíš. No a už jsme tady zůstali a vlastně sami na vlastní pěst. Sice si z toho teď dělám legraci, ale nebylo to vždy úplně easy, ale tak každá sranda něco stoji.

Nedávno jste se oba vrátili do ringu, jaké to bylo?

Štěpán Horvath: Pocity pocity, to je ta věc proč to děláme. Nebudu lhát – bylo to jiné, v mládí jsem chtěl vyhrávat a bláznit a to všechno kolem, pozornost. Ale jsem už někdo jiný, když jedete v zápřahu a nemáte moc šanci přemýšlet nad významem „proč to dělám a nač to dělám nebo co tím chci doopravdy získat“, jedete prostě bomby. Pak se najednou kariéra posune nebo skončí nebo zranění, no prostě více faktoru. No a pak má člověk čas vše si projít, přemýšlet a pak si říká „mohl jsem toto a tady zase tohle.“ No a já jsem si řekl, že ze svého boxerského života udělám příručku pro kluky a holky, kteří budou chtít začít. A tak jsem začal psát a věnovat se lidem a tentokrát šlo opravdu o výzkum. Psal jsem přípravy, zaobíral jsem se také mentálnim tréninkem, chtěl jsem opravdu nakousnout všechny složky v tréninkové přípravě, nevyjímaje stravy. A najednou toho začalo být více a více – virtuální svět propojit s tréninkem, zdravotní rizika které jsem dříve neřeši atd. A to vše jsem musel samozřejmě zkoušet na sobě a vždy tedy na klientech. Což me vede k tomu abych vyhral mistra světa a mohl v klidu žít jako trenér Mentor, což je mým cílem. Testuji teď na sobě jednu opravdu divokou věc ohledně stravování a jsem sám zvedavý, co z toho bude.

Foto: Striking Pictures

Jaké to je trénovat tak dlouho s přítelkyní, se kterou jsi 24/7 v cizí zemi?

Lucie Sedláčková: Zase test nic vic (smích).

Štěpán Horvath: Prostě to tak je, neplánoval jsem to nikdy mít boxerku doma, ale je hezká a je mi s ní hezky, takže 24/7 je prd oproti diamantové svatbě, kterou slaví moji prarodiče.

Jsou v Monaku pro boxery lepší podmínky na trénink než u nás?

Lucie Sedláčková: To bych neřekla, v Čechách je vic boxoven, než tady kaváren. Ale jde tu spíše o to podnebí a možnosti, které jsou třeba v Čechách nemožné: Podnebí, potraviny, privátní zazemí, snadnější přístup k novým pomůckám, informacím atd. Ale když se budeme bavit čistě opravdu o boxu jako takovémm tak Čechách je určitě lepší materiál lidí, jen se s nimi musí umět pracovat.

Co formule a filmové hvězdy, viděli jste už nějakou?

Štěpán Horvath: Jo jo tím že máme zázemí v 39 Monte carlo gym, je to takřka denně. Já nevím mám koho všeho jmenovat, ale zkusím:
Mikka Häkkinen, Novak Djokovic, Stanislas Wawrinka, naše dobrá kamarádka Karolína Plíškova, Petra Kvitová, Roberto Carlos, Samuel Etto, Luka Modric, Antonio Giovinazzi 
S některými jsem mel tu čest si i zatrénovat, ale asi nejvetší sranda byla, když jsem běžel podél pláže a vedle mě Lewis Hamilton. Tak jsem jako kývl na něj a on na mě a běželo se dál. Doma jsem to pak řekl Lucce a ta mi pomalu vynadala, že jsem úplně mimo a proč nemám fotku? Takže opravdu to tu je na denním pořádku, že potkáváte slavné osobnosti.

Foto: Striking Pictures

Jezdili jste trénovat do Anglie, plánujete opět v dohledné době kemp?

Lucie Sedláčková: Určitě ano, máme tam trenéra se kterým jsem neustále v kontaktu, hodně nám ta spolupráce vyhovovala. Pak se nám povedlo vyjet přímo do Matchroom gymu, který patří legendárnímu Ediemu Hernovi. A zde jsme absolvovali tvrdé sparingy. Já jsem spárovala třeba s Shanon Courtenay, která je dnes mistryně světa a Štěpán s Benem Conorem a Johnem Rydrem, oba též mistři světa. To je prostě k nezaplacení nebo lépe řečeno to se vám proste jen tak nestane porovnat se s takovými boxery. Obrovská zkusenost 

Jak často létáte do Česka?

Štěpán Horvath: Teď poslední 2 roky byla pandemie a kvůli tomu blázinci prakticky skoro vůbec, což bylo poprvé co jsme byli od rodin tak dlouho. Ale doufám, že teď vzhledem i k mým aktivitám budu v ČR častěji.

Co zápasy v Česku? Plánujete nebo už nikdy?

Lucie Sedláčková: Jasně! 29.12. Lucerna Praha, přijďte nás podpořit!
Štěpán Horvath: A uvidime další rok, ale řeknu to asi takto šli jsme do světa, abychom zažili být prostě nejlepší, měřit se s nejlepšími nebo alespoň na výšší úrovni než bylo v ČR.
A to je pořad náš plán, ale určitě se nebráníme ničemu. Jednou určitě plánujeme udělat si svůj event se svojí stájí, jen najít správné lidi a jedeme.

Foto: Striking Pictures

Co vy a MMA, neláká vás to?

Štěpán Horvath: A je to tady zase. Tak já už nevím, každej pořád MMA, ale pro mě box je sport getlemenu a ne rvačka. Okej Okej, jak to říkají ti kluci z Oktagonu: hele Ondro koho mi dáš, toho vemu (smích) Ne počkej vlastně nejlépe chci Vemolu.

Sledujte nás na sítích

Jak strávit 24 hodin v Oslu

Na hlavní město je Oslo poměrně kompaktní, což znamená, že za 24 hodin toho můžete vidět opravdu hodně. Jak využít jeden jediný den na maximum?

The Guardian: Téměř všichni v Evropě dýchají velmi znečištěný vzduch

Až 98 procent Evropanů dýchá vysoce znečištěný vzduch, který má na svědomí 400.000 úmrtí ročně. Vyplynulo to z analýzy, kterou ve spolupráci s odborníky provedl britský list The Guardian, podle nějž kontinent kvůli špatné kvalitě ovzduší čelí „vážné krizi veřejného zdraví“.

Mladí Kubánci měli pracovat jako dělníci, skončili však v zákopech na Ukrajině

Mladí Kubánci odpověděli na pracovní inzerát ruského ministerstva obrany, které poptávalo někoho na stavební práce pro armádu. Neskončili však na stavbě v Rusku, ale v zákopech na Ukrajině se zbraní v ruce. Stali se totiž oběťmi náboru kubánských mužů do řad ruské armády.

Model Ranger se blýská novotou. Technologicky se posunul dopředu 

Automobilka Ford dopravila na trh další verzi modelu Ranger. Rok 2023 se nese ve znamení vylepšených technologií i výkonu. Pokud lidé vyloženě netouží po verzi Raptor, je jim k dispozici základní model Ranger. Ten nás ovšem překvapí jak novou tváří, tak tím, co všechno dokáže. Poslouží běžným řidičům i těm, kteří potřebují spolehlivého tahouna pro těžkou práci.

Blink-182 v proslulé sestavě ohlásili nové album. První po 12 letech

Kapela Blink-182 je opět pohromadě. Mark Hoppus, Tom DeLonge a Travis Barker vydávají první společné album po dvanácti letech. Fanoušci se nového počinu s názvem One More Time dočkají už v pátek 20. října.

DOPORUČUJEME

Křídlo Rockets v křížku se zákonem. Měl škrtit svou přítelkyni

Sportovně se jeho kariéra i celý život vyvíjejí skvěle. Kevin Porter Jr. pravidelně nastupuje v NBA za Houston Rockets a ve svých 23 letech platí za velký příslib. Tedy alespoň platil. Po informacích o tom, že měl Američan škrtit svou přítelkyni na jednom z newyorských hotelů, nikdo neví, co s ním bude dál.

Rivalita s Messim skončila. Oba jsme skvělí, pronesl Ronaldo

V posledních několika letech udávala tato dvojice ve fotbalovém světě trendy. Kromě dvou případů si v posledních 15 letech tyto fotbalové legendy mezi sebe rozdělovaly Zlaté míče a předháněly se v tom, kdo je nejlepší. Teď už ale Cristiano Ronaldo i Lionel Messi zakopali válečnou sekyru. Tedy alespoň podle toho, co prohlásil CR7 na tiskové konferenci portugalské reprezentace.

Krušná cesta domů. Autobus plný fotbalových hvězd zasáhla cihla

O víkendu bylo na programu další kolo fotbalové Premier League. V rámci anglické nejvyšší soutěže na sebe narazily také výběry Burnley a Aston Villy. Výhru slavili hosté, po cestě domů jim ale úsměv lehce spadl. Podle informací televizního kanálu Sky News zasáhla autobus Villans na dálnici cihla.

Pivo v Bayernu nesmí chybět. Kane u tradičního focení chyběl

O víkendu odstartovala nová sezona německého ligového fotbalu. Bundesligu rozehrál také Bayern Mnichov, který venku porazil Brémy jednoznačně 4:0. Střelecky se prosadila nová posila Harry Kane, v týdnu ale Angličan chyběl na tradičním focení s pivem v ruce. Proč? Narodilo se mu čtvrté dítě.

Slzy štěstí i smutku. Vítězce MS před zápasem zemřel otec

Španělská fotbalová reprezentace žen v neděli vyhrála mistrovství světa. Do extáze poslala Španělky střelkyně vítězné branky Olga Carmona, která navíc dělá národnímu týmu kapitánku. Pár hodin po zápase ale u ní převládly místo slz štěstí ty smutnější. Dozvěděla se totiž, že jí před zápasem zemřel otec.

NEJNOVĚJŠÍ

Jak strávit 24 hodin v Oslu

Na hlavní město je Oslo poměrně kompaktní, což znamená, že za 24 hodin toho můžete vidět opravdu hodně. Jak využít jeden jediný den na maximum?

The Guardian: Téměř všichni v Evropě dýchají velmi znečištěný vzduch

Až 98 procent Evropanů dýchá vysoce znečištěný vzduch, který má na svědomí 400.000 úmrtí ročně. Vyplynulo to z analýzy, kterou ve spolupráci s odborníky provedl britský list The Guardian, podle nějž kontinent kvůli špatné kvalitě ovzduší čelí „vážné krizi veřejného zdraví“.

Mladí Kubánci měli pracovat jako dělníci, skončili však v zákopech na Ukrajině

Mladí Kubánci odpověděli na pracovní inzerát ruského ministerstva obrany, které poptávalo někoho na stavební práce pro armádu. Neskončili však na stavbě v Rusku, ale v zákopech na Ukrajině se zbraní v ruce. Stali se totiž oběťmi náboru kubánských mužů do řad ruské armády.

Model Ranger se blýská novotou. Technologicky se posunul dopředu 

Automobilka Ford dopravila na trh další verzi modelu Ranger. Rok 2023 se nese ve znamení vylepšených technologií i výkonu. Pokud lidé vyloženě netouží po verzi Raptor, je jim k dispozici základní model Ranger. Ten nás ovšem překvapí jak novou tváří, tak tím, co všechno dokáže. Poslouží běžným řidičům i těm, kteří potřebují spolehlivého tahouna pro těžkou práci.

Blink-182 v proslulé sestavě ohlásili nové album. První po 12 letech

Kapela Blink-182 je opět pohromadě. Mark Hoppus, Tom DeLonge a Travis Barker vydávají první společné album po dvanácti letech. Fanoušci se nového počinu s názvem One More Time dočkají už v pátek 20. října.