Náhlá smrt vyšetřovatele paranormálních jevů Dana Rivera vyvolala vlnu hrůzy u jeho fanoušků. Zemřel totiž den po natáčení se slavnou panenkou Annabelle, které věnoval celé turné po USA nazvané Devils On The Run Tour. Této záhadě dodává na mrazivosti skutečnost, že příčina smrti není jasná. Informovaly o tom servery Daily Star, E! Online, The Economic Times a další média.
Tato záhada by se klidně hodila do scénáře filmu The Conjuring (V zajetí démonů) nebo jako námět samostatného filmu.
Paranormal investigator Dan Rivera dies suddenly on ‘Annabelle’ haunted doll tour https://t.co/7Aq9YVQM7y pic.twitter.com/uqe7lALgou
— New York Post (@nypost) July 15, 2025
Rivera (54 let) absolvoval turné po USA Devils On The Run Tour věnované strašidelné panence Annabelle. Akce byla velice kontroverzní, protože se panenka účastnila celého turné a cestovala ze státu do státu. Právě ona inspirovala filmaře k natočení hororového hitu The Conjuring v roce 2013.
Záhadná smrt
Během turné však Rivera záhadně zemřel. „S hlubokým zármutkem sdílíme zprávu o náhlém úmrtí našeho blízkého přítele a partnera Dana Rivery. Jsme zlomení a stále se s touto zprávou vyrovnáváme,“ napsala v prohlášení organizace New England Society for Psychic Research (NESPR), v jejímž čele Rivera stál.
„Dan opravdu věřil ve sdílení svých zkušeností a vzdělávání lidí o paranormálních jevech. Jeho laskavost a vášeň se dotkla každého, kdo ho znal. Děkujeme vám za vaši podporu a laskavé myšlenky v této těžké době,“ stálo dále v příspěvku.
Děsivá je však souvislost s jeho úmrtím. River se svými spolupracovníky totiž den před svou smrtí natáčel s Annabelle video. Příčina smrti přitom zatím není jasná. Ve spisu koronera je označena jako „čeká na vyřešení“.
Podle médií však záchranná služba pozdě večer prováděla resuscitaci 54letého muže v hotelu v Gettysburgu, kde byl Rivera ubytován.
Příběh, který děsí dodnes
Příběh panenky Annabelle se začal psát roku 1968. Mladá studentka ošetřovatelství Donna ji dostala darem od své matky. Krátce poté se však začaly v jejich bytě dít podivné věci. Zdálo se, že panenka se sama pohybuje a nechává záhadné vzkazy. Podivné věci začaly zaznamenávat i dvě další studentky, které s Donnou byt sdílely. Panenku často nalezly v jiné poloze a na odlišném místě.
Poté se začaly objevovat vzkazy jako „Help me“. Volání o pomoc přitom bylo psáno na pergamenovém papíře, který v domě nikdo neměl. Na scénu přichází médium, podle kterého je v panence uvězněný duch mladé dívky Annabelle Higgins. Ta byla kdysi nalezena na poli přesně v místě, kde stál dům s bytem studentek.
Médium tvrdilo, že duch není zlý a potřebuje lásku a péči. Situace se vymkla kontrole, když na přítele jedné z dívek něco zaútočilo a byl nalezen s podivnými krvavými stopami na těle. Donna nechala přivolat kněze a slavné vyšetřovatele paranormálních jevů Edwarda a Lorraine Warrenovi.
Ti měli odlišný názor než médium. Tvrdili, že v panence je démon vydávající se za ducha zesnulé dívky, který hledá lidského hostitele.
Annabelle přinášela neštěstí, zranění i smrt všem, kdo s ní přišli do styku. A to samé se dělo během turné.
Poté, co dorazila do města New Orleans, shořela ve městě historická plantáž Nottoway a z místního vězení uprchlo deset vězňů. Následně začaly kolovat fámy o zmizení panenky během turné.
Tyto fámy vyvrátil kurátor hororové sbírky okultního muzea Warrenových, podle něhož byla panenka celou dobu v ochranném obalu a pravidelně ji žehnal kněz. Její návrat na původní místo měla potvrdit organizace spravující dědictví Warrenových.