19.7 C
Czech
Středa 24. července 2024

5 let neporažený fenomén Muradov si jde pro další vítězství a bonus v UFC!

Dnes v noci v Las Vegas proběhne další z turnajů UFC, který tentokrát bude opět o něco zajímavější pro českého diváka. Ve svém čtvrtém zápase v rámci nejprestižnější MMA organizace světa UFC se představí jedna z největších hvězd domácí MMA scény Makhmud Muradov (25-6), který se střetne s domácím mistrem škrcení Geraldem Meerchaerterem (32-14). Prodlouží populární „Mach“ svou neporazitelnost, která trvá už téměř 5 let?

Psal se 18. prosinec roku 2016, kdy tehdy nové jméno na české bojové scéně Makhmud Muradov utrpěl nejtěžší a zároveň poslední porážku své kariéry. Jeho tým v čele s legendami českého MMA Petrem „Monsterem“ Knížetem a Karlosem Vémolou tehdy přihlíželi velmi nešťastnému zápasu, kdy David Ramires dokázal na turnaji XFN 2 Macha porazit TKO (Clavicle Injury), kdy mu v prvním kole přesným kopem zlomil klíční kost. Nikdo v tu chvíli netušil, jak moc se za 5 let změní nejen Mach, ale celá bojová scéna jak ta domácí, tak i ta světová, kde navíc Muradov nyní hraje a může hrát zásadní roli.

Zdroj: czechfihters.cz

Nová vlna MMA v československu

Posuďte sami, koho by tenkrát v TOP Hotelu Praha 18. prosince roku 2016 napadlo, jak moc se vše za 5 let změní? Například komentátorem večera byl tehdy Ondřej Novotný, který nyní spoluvlastní organizaci Oktagon MMA a s organizací XFN, která galavečer pořádala, se rozešel ve zlém. A samotná XFN? Ta má za sebou velmi turbulentní roky, kdy v podstatě ukončila svojí činnost díky finančním problémům a dnes jen pořádá menší turnaje na Slovensku. Co se ale totálně změnilo je celá československá MMA scéna a samotný Mach, který od té doby neprohrál a stal se jedním z tahounů celé této vlny popularity bojových sportů, která dokonce i několikrát vyprodala největší arénu u nás ve Vysočanech (jako první vyprodala o2 arenu XFN v roce 2018 a následovala jí organizace UFC a Oktagon MMA v roce 2019 pozn. red.). Jediné, co zůstalo stejné je Machův tým, kde vládne jeho „český táta“ Petr Monster Kníže a jedním z jeho hlavních sparring partnerů je stále Karlos Vémola.

Z kluka s 50ti Eury v kapse legendou

Příběh Makhmuda Muradova je doslova na hollywoodský film a to bez přehánění. Sám se rád označuje za „Uzbeka s českým srdcem“, málokdo ale už ví, že jako dítě krátce po svém narození v roce 1990 uprchl ze své rodné země – válkou zničeného sovětského Tádžikistánu – do rodné země své matky, Uzbekistánu. Tam se jako malý věnoval boxu a bojovým uměním. V dospívání se nakonec se stal juniorským uzbeckým šampionem v kickboxu, než přešel na Muay Thai a MMA. Od svého prvního profesionálního zápasu v roce 2012 se profiloval bojovník, který si zaslouží veškerou pozornost, jak svých krajanů, tak jednoho konkrétního Američana. Po setkání s Floydem Mayweatherem na jedné MMA akci v Praze v roce 2017 se Muradov brzy stal prvním bojovníkem MMA podepsaným pod vedením Mayweather’s Money Team. „Floyd je dobrý člověk. Pomáhá mi, pokaždé mě podporuje. Právě mi poslal zprávu: pokračuj, pokračuj v tvrdé práci. “ potvrdil Muradov pro ufc.com, že je stále se svým kamarádem ve spojení. „Dvacet let předtím, než jsem ho potkal, jsem seděl doma a sledoval ho v televizi. Nyní je to můj přítel, můj manažer, “říká a poznamenává, že ani teď tomu někdy nemůže uvěřit. „Před deseti nebo patnácti lety se to zdálo nemožné. Teď bojuji v UFC a Floyd je můj manažer a kamarád. Je to můj sen. Žiji si svůj sen.“ uzavírá debatu o legendě světového boxu, která Muradovovi zajistila světovou slávu tím, že ho představila nejen jako prvního MMA bojovníka ve stáji TMT, ale také jako nejlepšího zápasníka světa.

Vydřená pohádka

Všechno to zní opravdu jako nějaká béčková americká pohádka, ale za vším stojí obrovská vůle, hlad a neskutečná dřina. Kdo Muradova zná, ví že u něj prakticky neexistuje volno, odpočinek nebo polevení. Ve svých 31 letech se dostává na vrchol své kariéry. Nedávno podepsal s UFC novou a notně vylepšenou smlouvu s UFC, mimochodem tento dnešní duel bude první z této smlouvy. Není se čemu divit, Muradov je dnes pojem a to, jak je vnímán v České republice je doslova nic proti tomu, co znamená pro lidi v Uzbekistánu. Tato velmi drsná středoasijská země nemá moc sportovní idolů. Muradov je ale jedním a možná i největším z nich. Při každé jeho návštěvě ho na letišti vítají stovky až tisíce lidí, je symbol, naděje a lidé v Uzbekistánu ho milují nejen pro jeho sportovní úspěchy, ale také proto že nezapomíná odkud přišel a snaží se být pro všechny vzorem, že když něco opravdu chcete a dáte do toho všechno, tak řečí jeho kamaráda Karlose Vémoly „sky is the limit.“ Mach ale neměl nic zadarmo, do Česka se dostal náhodou v roce 2012, na radu známého, který ho vzal sebou makat na stavbu. V kapse měl 50 Euro a touhu změnit svůj život. Od mala totiž musel vydělávat a živit rodinu, protože jeho otec měl ošklivou autonehodu a veškeré příjmy šly na jeho rekonvalescenci.

V Česku dlouho pracoval na stavbě až jednou zavítal do MMA Monster gymu, kde se potkal s trenérem a legendou československé bojové scény Petrem Knížete, kterému se přezdívá „Monster“ a ten mu dal šanci. Nechal ho v ve svém gymu trénovat zadarmo a kdo ví, kde by dnes Muradov byl, kdyby mu tehdy Kníže šanci nedal. Od té doby spolu ušli obrovský kus práce nejen v rámci sportovních dovedností, ale Muradov dospěl i lidsky a nikdy se netajil tím, že Kníže mu byl opravdu jeho „druhým otcem“ a nikdy mu to nezapomene. Dnes si Makhmud Muradov žije svůj sen, žije s populární zpěvačkou Monikou Bagárovou v domku za Prahou, kde vychovávají dcerku Rumiu a jeho popularita neustále stoupá jak v Uzbekistánu, tak i v Česku a USA. Na svých sociálních sítích vždy pracoval s fanoušky, neodmítne nikoho s přáním o fotku, každého zdraví a popovídá si s ním. Zkrátka profesionál, jakých u nás moc není. Díky tomu má na svém Instagramu neuvěřitelných 1,5 milionu sledujících, čímž se stává jednoznačně nejsledovanějším bojovníkem domácí scény. Z hlediska sportu je pak na druhém místě za Petrem Čechem, který má o 600 tisíc sledujících více.

Co je ale na tomhle příběhu asi nejzajímavější je fakt, že se Mach jako muslim z Uzbekistánu dostal do srdcí mnoha Čechů, kteří nejsou tolik přívětivý k cizincům. O to zajímavější je, jaké má Muradov mezi českými fanoušky jméno a postavení. Navíc se nikdy netajil luxusem a rád se pochlubí, co si za vydělané peníze pořídil. Miluje luxusní a rychlá auta, jeho sbírka čítá např. Rolls-Royce nebo Bentley, předtím měl zase Ferrari či Lamborghiny.

„Plním si své sny, vždy jsem chtěl vyzkoušet tyhle auta a to už jsem si splnil,“ dodává věčně usměvý Muradov, kterému celá fanouškovská komunita bude jistě dnes fandit a podporovat ho, aby svojí vítěznou šňůru prodloužil na úctyhodných 15 výher v řadě. Turnaj UFC Vegas 35 startuje v 1:00 v noci a sledovat ho můžete na Premier Sport, souboj Muradov vs Meerschaert bude zahajovat hlavní kartu, která startuje ve 4:00.

Sledujte nás na sítích

Žraloci u pobřeží Brazílie měli pozitivní testy na kokain

Žraloci u pobřeží Brazílie mají ve svých tělech stopy kokainu. Dopad na jejich chování nebo zdraví není jasný. Tyto paryby s přítomností kokainu v organismu mohou být agresivní.

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Šokující objev v Tichém oceánu: Kovové hrudky produkují kyslík v naprosté tmě

V temných hlubinách Tichého oceánu objevili vědci kyslík produkovaný nikoliv živými organismy, ale podivnými kovovými hrudkami, které produkují téměř tolik elektřiny jako baterie AA. Tento nečekaný objev může přinést revoluci do našeho chápání vzniku života na Zemi.

Telefony Google Pixel nabídnou bezplatnou satelitní komunikaci

Telefony Google Pixel budou nabízet novou službu „Satellite SOS“, která uživatelům umožní připojit se k tísňovým službám v oblastech bez mobilního pokrytí. Původně se hovořilo o tom, že bude k dispozici pouze pro nadcházející řadu Pixel 9, ale nová odhalení naznačují, že tuto funkci mohou získat i starší zařízení, jako jsou Pixel 7 a Pixel 8.

DOPORUČUJEME

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Prezident Pavel na Pražském hradě přijal wimbledonské vítězky

Prezident Petr Pavel dnes na Pražském hradě slavnostně přivítal úspěšné české tenistky Barboru Krejčíkovou, Kateřinu Siniakovou a Janu Kovačkovou, které minulý týden triumfovaly na prestižním turnaji ve Wimbledonu. Tento ceremoniál byl příležitostí ocenit jejich mimořádný výkon a úspěšnou reprezentaci Česka na mezinárodní sportovní scéně.

Španělsko triumfuje na Euro 2024, čtvrtý titul zajistil Oyarzabal

Olympijský stadion v Berlíně se stal dějištěm historického okamžiku, kdy Španělsko zvítězilo nad Anglií 2:1 ve finále fotbalového mistrovství Evropy a získalo tak svůj rekordní čtvrtý titul.

Krejčíková se po výhře nad Rybakina poprvé dostala do finále Wimbledonu

Česká tenistka Barbora Krejčíková dosáhla významného milníku ve své kariéře, když se probojovala do finále prestižního Wimbledonu. Ve čtvrtečním semifinále předvedla obdivuhodný obrat proti turnajové čtyřce Jeleně Rybakinové z Kazachstánu a po vítězství 3:6, 6:3, 6:4 se utká o druhý grandslamový titul.

Sparťanský Patrik Vydra bude hostovat v Mladé Boleslavi

21letý český fotbalista Patrik Vydra se v nadcházejícím soutěžním ročníku přesouvá z AC Sparta Praha do Mladé Boleslavi na hostování. Vydra uvedl, že očekává větší herní prostor než v Sparťanském týmu a doufá v úspěšnou spolupráci.

NEJNOVĚJŠÍ

Žraloci u pobřeží Brazílie měli pozitivní testy na kokain

Žraloci u pobřeží Brazílie mají ve svých tělech stopy kokainu. Dopad na jejich chování nebo zdraví není jasný. Tyto paryby s přítomností kokainu v organismu mohou být agresivní.

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Šokující objev v Tichém oceánu: Kovové hrudky produkují kyslík v naprosté tmě

V temných hlubinách Tichého oceánu objevili vědci kyslík produkovaný nikoliv živými organismy, ale podivnými kovovými hrudkami, které produkují téměř tolik elektřiny jako baterie AA. Tento nečekaný objev může přinést revoluci do našeho chápání vzniku života na Zemi.

Telefony Google Pixel nabídnou bezplatnou satelitní komunikaci

Telefony Google Pixel budou nabízet novou službu „Satellite SOS“, která uživatelům umožní připojit se k tísňovým službám v oblastech bez mobilního pokrytí. Původně se hovořilo o tom, že bude k dispozici pouze pro nadcházející řadu Pixel 9, ale nová odhalení naznačují, že tuto funkci mohou získat i starší zařízení, jako jsou Pixel 7 a Pixel 8.