Ve hře byla nejen možnost pokračování v turnaji, ale i možnost hraní na The International 2022.
Hrály se tři série – jedna ve spodním a dvě v horním bracketu. V první sérii vyřadil Fnatic Beastcoast. Druhá série byla zatím asi nejočekávanějším střetnutím turnaje, ve kterém zdánlivě nezastavitelný PSG.LGD sesadil fanouškovské favority OG do spodního bracketu. V závěrečné sérii pak tým Spirit s přehledem převálcoval tým Aster.
FNATIC VS. BEASTCOAST
Jeden ze dvou týmů z jihovýchodní Asie, který do včerejška žil v soutěži, Fnatic potřeboval vyhrát nejen k dalšímu postupu v turnaji. Předstihnout Outsiders a Evil Geniuses na žebříčku DPC a automaticky se kvalifikovat na TI11. Bohužel, jak uvidíme, se jim to nepodařilo a nyní budou muset hrát regionální kvalifikaci kvůli 0,05 bodu DPC.
1. HRA
Beastcoast jsou známí svým zběsilým, netradičním herním stylem a přesně takový byl i jejich pick v první hře s Batriderem, Troll Warlordem, Winter Wyvernou, Tuskem a Snapfire. Fnatic měli mnohem vyrovnanější pick s fantastickým push potenciálem, když si pickli Pangoliera, Tinyho, Death Prophet, Chena a Phantom Lancera.
Fnatic se brzy ujali náskoku ve zlatě a v průběhu hry ho pomalu, ale jistě zvyšovali.
Navzdory několika dobrým týmovým soubojům to nikdy nevypadalo, že by Beastcoast byli ve vítězné pozici. Netrvalo dlouho a PL bylo nekontrolovatelné a Fnatic po 45 minutách hru uzavřelo.
2. HRA
Beastcoast nastoupili s Puckem, Chaos Knightem, Tiny, Enchantress a nezvyklým Underlordem. Fnatic v odpověď nasadili Ember Spirit, Nature’s Prophet, Tusk, Warlorda a Juggernauta.
Na řadu přišlo brzké vedení Beastcoastu – a ti se s tím nemazali. Jean „C Smile“ Salazar byl na Underlordu naprostou bestií a dokázal mapu zcela ovládnout.
Sestava Fnatic, která se spoléhala na zlato, byla vyhladovělá a Beastcoast zmasakrovali smíšený tým SEA během pouhých 25 minut.
3. HRA
Beastcoast si pickli Chaos Knighta, Elder Titána, Linu, Magnuse a Tinyho. Odpověď Fnatic byla přinejlepším sporná, s Dawnbreaker, Phantom Lancerem, Viperem a Earthshakerem, které supportil Dazzle.
Beastcoast opět vypadal, že je o krok napřed před Fnatic. Získali další brzký náskok a naprosto brutálně ničili své soupeře po celé mapě. Fnatic se však tentokrát bránili tvrději.
Peruánci byli jako obvykle trochu chaotičtí se spoustou chyb a zbytečného rizika. Nakonec však byli příliš napřed a ve 45. minutě se jim opět podařilo zápas ukončit.
AND WE TAKE DOWN @FNATIC 2-1
WE DID IT FOR SA AND NA
VAMOSSSS #BCDOTA | #MAKEWAVES pic.twitter.com/i6lgJlH8dL
— Beastcoast @ PGL Major Arlington! (@beastcoast) August 11, 2022
PSG.LGD VS OG
1. HRA
Sestava PSG.LGD v prvním zápase byla riskantní: Juggernaut, Pangolier a Slardar byli supportěni Snapfirem a Alchymistou. OG naopak vsadili na svou obvyklou agresivní hru s Bloodseekerem, Troll Warlordem, Storm Spiritem a Io a Chenem.
Bylo to poprvé a naposledy, co PSG.LGD na tomto turnaji utrpěli porážku. Byli prostě velmi jasně out draftnuti.
Už ve 21. minutě čínský tým napsal GG.
2. HRA
PSG.LGD si vybrali Spectre, Pudge, Beastmastera, Marciho a Viperem, zatímco OG se rozhodli pro týmovější pick s Puckem, Elder Titanem a Tinym spolu se Slardarem a Nature’s Prophetem.
Zdálo se, že agresivita LGD v této hře OG zaskočila a oni s ní nedokázali držet krok. Wang „Ame“ Chunyu a Cheng „NothingToSay“ Jin Xiang byli ve svém živlu a velmi brzy zničili veškeré šance OG.
Ve 34. minutě se OG poroučel ze zápasu se skóre 37:12 ve prospěch soupeřů.
3. HRA
OG si pickli Keepera of the light, Earthshakera, Marci a Vipera s Morphlingem na carry, zatímco PSG.LGD si vybrali Pangoliera, Razora, Tinyho a Dazzla s carry Alchemistou.
Na začátku zápasu se OG dostali do vedení díky agresivnímu picku. Získali prvního Roshana a předvedli několik skvělých fightů, kterými tento náskok rozšířili, a dokonce začali na chvíli dominovat mapě a zničili soupeřovy spodní kasárny.
Situace se však rychle změnila, protože čínský tým ukázal, proč je tak silný. Díky bezchybné hře předvedli ukázkový comeback a v 51. minutě se jim povedlo hru ukončit.